آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۱۰:۰۰:۰۶
امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/22 - ۱۰:۰۴:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
بوشهر|انگیزه‌های دینی و معنوی سلاح کارآمد نیروهای مسلح ایران است

مسئول عقیدتی سیاسی ارشد آجا در استان بوشهر با بیان اینکه در نیروهای مسلح تجهیزات نظامی مهم است، گفت: مهم‌تر از سلاح نظامی، انگیزه‌های دینی و معنوی سلاح کارآمد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام اسماعیل بحرانی‌زاده  ظهرامروز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و اربعین سید و سالار شهیدان(ع) با استناد به آیات قرآن کریم اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید در میدان نبرد با ایستادگی و یاد خدا بر دشمن غلبه می‌کنید.

وی، با اشاره به تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی تحولات عظیمی در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور ایجاد شد که ایجاد ارتش اسلامی یکی از تاکیدات در انقلاب اسلامی بود.

 مسئول عقیدتی سیاسی ارشد آجا در استان بوشهر با بیان اینکه نهاد عقیدتی سیاسی ارتش در 23 مهرماه سال 1358 به فرمان امام راحل تاسیس شد خاطر نشان کرد: تاسیس این نهاد ثمره تلاش مسئولان عالی‌رتبه نظام بود.

بحرانی‌زاده، ارتش جمهوری اسلامی را یک سازمان اسلامی، مردمی و در خدمت نظام اسلامی دانست و تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در تامین امنیت، حفاظت از اراضی ایران اسلامی و ارزش‌ها و فضائل انقلاب دارد.

وی، با اشاره به عوامل موثر و مهم در قدرت دفاعی و بازدارندگی ارتش تصریح کرد: قابلیت نیروی انسانی توانمند، تجهیزات و ساز و برگ نظامی عامل مهمی در قدرت دفاعی است ولی ایمان و انگیزه و روحیه معنوی در کارکنان نیروهای مسلح هر کشور در ایثار و جانفشانی نقش تعیین کننده‌ای است.

مسئول عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی ارتش بوشهر با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران با نیروهای مسلح جهان از نظر اقتدار و توانمندی تفاوت دارد افزود: نیروهای مسلح و رزمندگان جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مسلح  دیگر کشورها بسیار متفاوت است چراکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تجهیز  نظامی، به  ایمان، اراده و انگیزه معنوی برخوردار هستند که این خود بر توان آنان افزوده است.

بحرانی‌زاده با بیان اینکه در نیروهای مسلح تجهیزات نظامی مهم است گفت:مهمتر از سلاح در نیروهای مسلح قدرت روحی و معنوی است که اکنون انگیزه‌های دینی و معنوی به عنوان سلاح کارآمد نیروهای مسلح  جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.

وی تاکید کرد: اکنون نیروهای مسلح در استان بوشهر به سلاح، ایمان، روحیه و انگیزه معنوی مجهز هستند که بر توان آنان در اجرای ماموریت‌ها افزوده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 23992
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم