آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ ۱۲:۲۹:۰۳
امروز : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/28 - ۱۵:۵۱:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۵
رنگرز: بنا و محمدی شایسته ترین مربیان ملی هستند

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی ایران گفت: گام نخست ما کسب سه سهمیه باقی مانده المپیک است که باید در میادین گزینشی پیش رو کسب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن رنگرز با بیان اینکه کشتی فرنگی راه سخت و دشواری را برای کسب نتایج درخشان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو پیش رو دارد، اظهار داشت: هنوز سه سهمیه المپیک باقی مانده که ما باید بتوانیم با حضور در میادین گزینشی پیش رو این سهمیه ها را کسب کنیم و با ترکیبی کامل به المپیک برویم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به موفقیت و افتخار در المپیک باید نگاه ما نیز المپیکی باشد. طبیعتا برای کسب نتایج مطلوب در این آوردگاه بزرگ نیاز به یک بازه زمانی ۶ تا ۸ ساله است تا در این مدت به بهترین شکل کار کنیم و نیروهای توانمند را مهیای المپیک کرد.

رنگرز ادامه داد: متاسفانه طی سالهای اخیر با فقدان ثبات مدیریتی و فنی، آسیب های فراوانی به کشتی وارد آمده و همواره با تعاریف برنامه های یکساله برای کشتی نتوانستیم به آن چیزی که می خواستیم برسیم. کشتی نیاز به برنامه ریزی بلند مدت و حمایت همه جانبه دارد تا بتواند به نتایج درخشانی در میادین جهانی و المپیک دست یابد.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در خصوص وضعیت محمد بنا و ثبات او در جایگاه سرمربیگری تیم ملی گفت: محمد بنا و غلامرضا محمدی از بهترین و شایسته ترین مربیان ملی ما هستند. فدراسیون کشتی هم با توجه به تمام چالش ها و محدودیت های مالی به بهترین شکل از این مربیان حمایت خواهد کرد. تاکنون هر آنچه این مربیان خواسته اند تا حد توان فدراسیون مهیا شده و اهداف ما نیز طبق همین امکانات محقق شده است.

وی در خصوص کسب سهمیه های باقی مانده المپیک هم گفت: دو رویداد گزینشی برای کسب سهمیه های باقی مانده را در پیش داریم که امیدوارم بتوانیم سه سهمیه باقی مانده را در همان میدان گزینشی آسیایی کسب کنیم. طبیعتا کار ما در گزینشی بعدی سخت تر خواهد بود و باید کار را در همین میدان گزیشی اول تمام کنیم.

رنگرز ادامه داد: با توجه به هدفگذاری کشتی فرنگی، ما در گام نخست به کسب سهمیه های باقی مانده تمرکز داریم و در گام بعدی باید به کسب بهترین مدال در المپیک بیاندیشیم. فقط امیدوارم بتوانیم با حمایت های لازم بهترین نتایج را با پتانسیل موجود کسب کنیم.

وی در پایان به انتظارات اهالی کشتی از حسن یزدانی برای کسب مدال المپیک اشاره کرد و افزود: اینکه حسن یزدانی در المپیک حتما طلا خواهد گرفت، طرز فکر اشتباهی است چراکه کشتی یک ورزش بی رکورد است و نمی توان هیچ چیز را از قبل پیش بینی کرد. یزدانی یکی از شایسته ترین کشتی گیران ایران به حساب می آید که واقعا تاریخ ساز شده و حالا فشار و استرس زیادی را برای تکرار قهرمانی المپیک روی شانه های خود حس می کند. با این وجود تکرار موفقیت برای او هیچ قطعیتی ندارد چراکه کار او بسیار سخت است.

کد خبر 24030
منبع خبر : خبرگزاری مهر