آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۴:۰۷:۳۱
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۷:۳۷:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
جدال ایران با میزبان جام‌جهانی/ ژاپن به دنبال شکست قهرمان آسیا

تیم ملی والیبال ایران روز یکشنبه در نهمین گام مسابقات جام جهانی به مصاف میزبان رقابت‌ها خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی والیبال از روز سه‌شنبه (۹ مهرماه) با حضور تیم‌های برزیل، آمریکا، ژاپن، لهستان، مصر، آرژانتین، روسیه، ایران، استرالیا، ایتالیا، کانادا و تونس به میزبانی ژاپن آغاز شده است.

تیم ملی والیبال ایران که در شروع مسابقات جام جهانی شروع خوبی با شکست مقابل تیم روسیه و مصر نداشت دست به تغییر و تحول اجباری زد. فرصتی که به دلیل خستگی و آسیب ملی پوشان اصلی به جوانان با انگیزه و آینده دار والیبال ایران داده شد و به دنبال آن چهار  پیروزی مقابل تیم‌های کانادا، استرالیا، تونس و آرژانتین به دست آمد. تیم متحول شده ایگور کولاکوویچ حتی توانایی شکست تیم ملی برزیل صدرنشین و یکه تاز جدول رده بندی را نیز داشت اگر سرمربی تیم کمی به کمک ملی پوشان جوان می‌آمد.

اکنون تیم ملی در گام نهم رقابت‌های جام جهانی والیبال فردا یکشنبه از ساعت ۱۳:۵۰ مقابل تیم ملی ژاپن میزبان مسابقات قرار خواهد گرفت. ژاپن تا پایان روز هشتم با کسب ۶ پیروزی، ۲ شکست و ۱۷ امتیاز بالاتر از تیم‌های روسیه، ایتالیا و ایران در جایگاه چهارم جدول رده بندی قرار داد. تیم ملی ژاپن که در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران با قبول شکست برابر استرالیا از راه یابی به فینال بازمانده بود در روز ششم رقابت‌های جام جهانی با شکست ۳ بر صفر استرالیا انتقام گرفت.

ژاپن که در پایان روز هشتم رقابت‌ها بهترین جایگاه جدول رده بندی را بین تیم‌های آسیایی دارد فردا با اتکا به تماشاگرانش در خانه میزبان تیم ملی ایران است تا با شکست قهرمان آسیا برای سایر تیم‌های آسیایی خط و نشان بکشد.

جدال ایران و ژاپن یکی از حساس ترین بازی های روز نهم بشمار می‌رود و ایران به دنبال پنجمین برد در جام جهانی است.

* برنامه کامل دیدارهای روز نهم

 ردیف  تیم‌ها  تاریخ  ساعت
 ۱  آرژانتین - روسیه  یکشنبه ۲۱ مهر  ۵:۳۰
 ۲  ایتالیا - کانادا  یکشنبه ۲۱ مهر  ۷:۰۰
 ۳  آمریکا - استرالیا  یکشنبه ۲۱ مهر  ۸:۳۰
 ۴  لهستان - برزیل  یکشنبه ۲۱ مهر  ۹:۳۰
 ۵  تونس - مصر  یکشنبه ۲۱ مهر  ۱۱:۳۰
 ۶  ژاپن - ایران  یکشنبه ۲۱ مهر  ۱۳:۵۰

* جدول رده بندی تا پایان روز هشتم

 ردیف  تیم‌ها  برد  باخت  امتیاز
 ۱  برزیل  ۸   -  ۲۴
 ۲  لهستان  ۷  ۱  ۲۱
 ۳  آمریکا  ۶  ۲  ۱۸
 ۴  ژاپن  ۶  ۲  ۱۷
 ۵  روسیه  ۴  ۴  ۱۲
 ۶  ایتالیا  ۴  ۴  ۱۱
 ۷  ایران  ۴  ۴  ۱۱
 ۸  آرژانتین  ۳  ۵  ۱۰
 ۹  کانادا  ۳  ۵  ۹
 ۱۰  مصر  ۲  ۶  ۸
 ۱۱  استرالیا  ۱  ۷  ۲
 ۱۲  تونس  -  ۸  ۱

 در این رقابت‌ها رده بندی تیم‌ها ابتدا بر اساس بردها و باخت‌ها، سپس امتیازات و پس از آن با توجه به ست‌های برده و باخته مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر،  روسیه با ۶ قهرمانی به همراه برزیل و آمریکا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم‌های جام جهانی والیبال هستند. همچنین تیم‌های کوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر کدام یک قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

کد خبر 24035
منبع خبر : خبرگزاری مهر