آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۲۲:۳۷:۵۲
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۲۲:۵۴:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
مانور مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در خارگ برگزار شد

بوشهر - مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران و مدیر ارشد شرایط اضطراری در منطقه عملیاتی خارگ گفت: مانور مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در شاهرگ حیاتی کشور در جزیره خارگ برگزار شد.

عباس اسدروز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی پیش رو و لزوم آمادگی حداکثری با هدف حداقل آسیب‌پذیری و بهبود ساز و کارهای شناسایی انواع تهدیدها و پیاده سازی اصول مدیریت مشارکتی، مانور مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در شاهرگ حیاتی کشور با مشارکت شرکت های نفت فلات قاره و پتروشیمی خارگ با محوریت پایانه نفتی خارگ برگزار شد.

وی افزود: در این مانور که با نظارت معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور و نیز مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، با اعلام محدود و آگاهی مسئولین تصمیم گیرنده توسط معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، آتش سوزی، نفت ریزی و نشت گاز H۲S در دو نقطه از جزیره خارگ اعلام شد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران تصریح کرد: با توجه به نقش تاسیسات مذکور در فرآیندهای عملیاتی شرکت و بروز حوادث احتمالی، بلافاصله دستور تشکیل کمیته شرایط اضطراری توسط نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه انجام شد و هماهنگی و مدیریت عملیات واکنش در برابر شرایط اضطراری به صورت دائم و بدون فوت وقت بعمل آمد.

وی گفت: در این مانور تیم‌های عملیاتی متشکل از نیروهای HSE پایانه نفتی، فلات قاره و پتروشیمی خارگ با تقسیم وظایف و تحت مدیریت واحد نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه نسبت به کنترل شرایط و اطفای حریق و جلوگیری از نفت ریزی و نشت گاز در نقاط حادثه دیده اقدام کردند.

اسدروز تاکید کرد: در طول مدت مانور تمامی فرآیندها و عملیات تحت نظارت دقیق و مانیتورینگ دائم معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور و مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران انجام شد.

وی ادامه داد: پس از پایان مانور، جلسه آنالیز و تجزیه و تحلیل عملیات تشکیل و نقاط قوت و ضعف مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تشکر و تقدیر از مدیریت و هماهنگی نیروها، واکنش به بروز حادثه را خیلی خوب ارزیابی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، این مانور با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران و در آستانه هفته پدافند غیرعامل، مانور سالیانه مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در منطقه عملیاتی خارگ برگزار شد.

کد خبر 24576
منبع خبر : خبرگزاری مهر