آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۰:۲۸:۳۷
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۱۰:۳۴:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
اخبار اربعین 98| ناکامی دشمنان با حضور میلیونی مسلمانان آزادیخواه در مراسم اربعین تثبیت شد

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی‌کشور با اشاره به حضور گسترده عاشقان حسین (ع) در مراسم اربعین گفت: حضور میلیونی زائران اربعین ناکامی دشمنان را تثبیت کرده و آنها را از رسیدن به اهدافشان دور نگهداشت.

نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر پیاده‌روی اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) را حرکتی وحدت بخش بین همه مسلمانان و آزادگان جهان دانست و اظهار داشت: با وجود انواع توطئه و اغتشاشات از سوی استکبار جهانی و هم‌پیمانانش برای کم‌رنگ شدن حضور مسلمانان در مراسم اربعین حسینی در کربلا ولی مسلمانان از اقصی نقاط جهان حتی آمریکا با شرکت در این مراسم حماسه‌ای بی‌بدیل خلق کردند.

وی با بیان اینکه اوج اخلاص مسلمانان در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان متبلور است افزود: میلیون‌ها مسلمان و آزادی‌خواه امروز با شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا تمام اهداف و امیدهای دشمنان را ناکام کردند.

 رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور پیاده‌روی اربعین حسینی را فرصتی مهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تاکید کرد: باید پیاده‌‌روی اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) فرصتی برای اشاعه فرهنگ دینی، انقلابی و ترویج روحیه ایثار و شهادت طلبی و تربیت مدافعان حرم شود.

نوشادی با اشاره به شکست دشمنان در عرصه اربعین حسینی بیان کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی ضربه سنگینی بر پیکره دشمنان  وارد کرده و این جبهه عظیم جهانی باید هر سال در همه حوزه‌ها تقویت شود.

وی، با تاکید بر تقویت فعالیت‌‌های فرهنگی به ویژه استکبار ستیزی در مراسم پیاده‌روی نجف تا کربلا خاطر نشان کرد: فعالیت فرهنگی، قرآنی و استکبار ستیزی در موکب‌های مستقر در مسیر اربعینی‌ها باید تقویت شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور تاکید کرد: ستاد اربعین کشور و کمیته فرهنگی و آموزشی این ستاد باید در سال‌های آینده به این مهم توجه کند.

وی از فعالیت موکب‌های قرآنی در مسیر پیاده‌روی اربعین خبر داد و تصریح کرد: گسترش فرهنگ عاشورا و کربلا نیاز همیشگی جامعه اسلامی است و در این راستا تقویت برنامه‌های فرهنگی و استکبار ستیزی امری مهم و ضروری است.

نوشادی با بیان اینکه در موکب‌های ارائه خدمات رفاهی و تغذیه‌ای به مقوله فرهنگی، قرآنی، و اشاعه دینی و مذهبی توجه چندانی نمی‌شود گفت: لازم است در کنار خدمات پذیرایی و رفاهی زائران حسینی به فعالیت فرهنگی، قرآنی و استکبارستیزی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی توجه شود.

وی، با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین ریشه تاریخی دارد خاطر نشان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای پیاده‌روی اربعین حفظ شعائرالهی و ایجاد همبستگی و اتحاد مسلمانان است.

انتهای پیام/ز

کد خبر 24670
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم