آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ ۱۷:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/20 - ۰۵:۲۹:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
اخبار اربعین 98| روزانه 356 هزار پرس غذا توسط موکب بوشهری‌ها بین زائران اربعین توزیع می‌شود

مسئول ستاد اربعین حسینی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به استقرار ۳۵ موکب استان بوشهر در خاک عراق گفت: این موکب‌ها روزانه بیش از ۳۵۶ هزار پرس غذا در سه وعده و میان وعده بین زائران اربعین توزیع می‌کنند.

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به استقرار 35 موکب استان بوشهر در خاک عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار داشت: سه موکب در نجف اشرف مستقر است که خدمات گوناگون رفاهی، تغذیه‌ای، اسکان و درمانی و فرهنگی ارائه می‌کند.

وی، از استقرار 21 موکب در کربلای معلی خبر داد و بیان کرد: 11 موکب هم در مسیر نجف به کربلا ایجاد شده که بیش از 4 هزار و 300 خادم حسینی روزانه از زائران پذیرایی می‌کنند.

مسئول ستاد اربعین حسینی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به اینکه موکب‌ها در عرصه اسکان، تغذیه در 5 وعده خدمات ارائه می‌کنند خاطر نشان کرد: خدمات به زائران اربعین حسینی 24 ساعته است که شامل صبحانه، نهار، شام و دو میان وعده، اسکان، خدمات فرهنگی و درمانی است.

محمدی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز خدمات اسکان به زائران در خاک عراق ارائه می‌شود تصریح کرد:  36 هزار نفر از خواهران در شبانه‌روز در موکب‌های استان بوشهر اسکان داده می‌شوند و 55 هزار و 800 زائر برادر هم زمینه اسکان آنان فراهم می‌شود.

وی، از پذیرایی روزانه 115 هزار نفر در وعده صبحانه در موکب‌های 35 گانه استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این موکب‌ها روزانه 110 هزار زائر با توزیع نهار پذیرایی می‌شوند.

مسئول ستاد اربعین حسینی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به توزیع 131 هزار وعده شام در این موکب‌ها خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز 85 هزار میان وعده بین زائران اربعین حسینی از سوی موکب‌های استان بوشهر توزیع می‌شود.

محمدی از پخت و توزیع روزانه 117 هزار قرص نان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع موکب‌های 35 گانه استان بوشهر در خاک عراق روزانه بیش از 356 هزار پرس غذا در سه وعده و میان وعده بین زائران اربعین توزیع می‌کنند.

وی، خدمات فرهنگی، درمانی، برگزاری مراسم عزاداری، سینه زنی سنتی، پاسخ به سوالات شرعی، سخنرانی و دیگر برنامه‌های فرهنگی و دینی را از دیگر فعالیت‌ موکب‌ها دانست و گفت: در هر موکب استان بوشهر یک روحانی مستقر است که خدمات لازم فرهنگی، قرآنی و دینی ارائه می‌کند.

مسئول ستاد اربعین حسینی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه موکب‌هایی در مسیرهای داخلی استان بوشهر در شبانه‌روز به زائران در مسیر برگشت خدمات رسانی می‌کنند افزود:  5 موکب در مرز شلمچه مستقر است که علاوه بر توزیع 5 وعده غذا شامل نهار، شام، صبحانه و 2 میان وعده زمینه اسکان زائران را فراهم می‌کنند.

محمدی بیان کرد: تعدادی موکب هم در دیلم و گناوه در مسیر بازگشت زائران آماده خدمات رسانی هستند.

انتهای پیام/ز

کد خبر 24673
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم