آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۰:۵۴:۴۷
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۱:۳۴:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
لغو استثنائات 20 درصدی سود بازرگانی سبب احیای بندر بوشهر می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر با تاکید برلغو محدودیت‌های ثبت سفارش به عنوان مخل کسب و کار در استان گفت: لغو استثنائات ۲۰ درصدی سود بازرگانی که نقش تعیین کننده‌ای در رونق اقتصادی دارد سبب احیاء بندر بوشهر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خورشید گزدرازی در نشست با فعالان اقتصادی و تجاری استان بوشهر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان را برشمرد و یکی از این قابلیت‌ها را تجارت دریایی دانست و اظهار داشت: براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای استان بوشهر برای رقابت پذیری با دیگر بنادر که از زیرساخت استاندارد برخوردار هستند فراهم شود.

وی، بازگشت ارز حاصل از صادرات را یکی از مشکلات صادرکنندگان دانست و تاکید کرد: برای تحقق این مهم می‌توان با ایجاد مبادلات پایاپای و تهاتر کالا و ایجاد بازارچه‌های مرزی با رعایت الزامات بهداشت و استانداردها و بدون ثبت سفارش مبادرت به تامین مایحتاج عمومی کرد و از این روش می‌توان مواد اولیه تولیدکنندگان داخلی را تامین کرد.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر بیان کرد: در این راستا اتاق بازرگانی با همکاری اتاق اصناف و تعاون نسبت به شناسایی 100 قلم کالای اساسی مورد نیاز بازار اقدام کرده است.

گزدرازی، با تاکید بر قرار گرفتن بندر بوشهر به عنوان پایلوت طرح تهاتر در عرصه تجارت کالا و حمل مسافر تصریح کرد: با توجه به مراودات سیاسی، اقتصادی و تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس لازم است بندر بوشهر به عنوان پایلوت طرح تهاتر در عرصه واردات، صادرات، ترانزیت و حمل مسافر به ویژه در شرایط جام جهانی قطر در نظر گرفته شود.

وی، با تاکید بر لغو استثنائات تخفیف 20 درصدی سود بازرگانی در بندر بوشهرخاطر نشان کرد: لغو استثنائات 20 درصدی سود بازرگانی که نقش تعیین کننده‌ای در رونق  اقتصادی دارد سبب احیاء بندر بوشهر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد از فعالیت اقتصادی استان بوشهر در حوزه خدمات و بازرگانی است افزود:لغو محدودیت‌های ثبت سفارش شامل تعیین سقف، اعمال سابقه و تولید داخل به عنوان مخل کسب و کار در استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد.

گزدرازی حذف محدودیت برای تعیین کد کالا وارداتی، ایجاد پایانه‌ مواد معدنی با سرمایه گذاری ایمیدرو و بخش خصوصی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست در چند سال اخیر با بیش از 90 درصد درخواست‌های اکتشافی متقاضیان معدن مخالفت می‌کند.

وی با اشاره به  ترخیص خودروها در گمرک بوشهر گفت: خودروهای وارد شده به بندر بوشهر که بر اساس ثبت سفارش قانونی وارد شده است و حقوق و عوارض پرداخت کرده‌اند درخواست تمدید 2 ماهه خروج خودروها از سازمان صنعت دارند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 24761
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم