آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۷:۲۲:۲۴
امروز : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/25 - ۰۸:۴۵:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
نصب سکو ۱۴B در عسلویه

معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: پیوست سلامت در حوزه صنایع وجود ندارد و این موضوع مشکلات زیادی برای سلامت مردم را به وجود می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری محار، علیرضا رئیسی در سفر یک‌روزه خود به استان بوشهر و در نشست شورای اداری شهرستان عسلویه اظهار کرد: پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه صنایع الزامی است و صنایع باید سلامتی مردم را تضمین کنند.

وی افزود: به‌عنوان مسئول سلامت مردم خواسته‌ای که از صنایع داریم این است که مسئولیت اجتماعی‌ خود را انجام دهند.

رئیسی با تأکید بر اینکه صنایع باید آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی بوده را تضمین کنند، گفت: ما می‌خواهیم تضمین شود حضور صنایع با پیوست سلامت و تضمین در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی همراه باشد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: خیلی شفاف می‌گوییم که ما می‌خواهیم آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی بوده تضمین شود و خواهان سلامتی بیشتر نیستیم.

پیوست سلامت الزامی است

دکتر رئیسی بیان کرد: همان‌طور که در برنامه ۵ و ۶ توسعه نیز آمده هیچ صنعتی حق ندارد بدون پیوست سلامت مستقر شود ولی متأسفانه این‌چنین نیست.

وی با بیان اینکه باید موضوع سلامت صنایع جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: مخالف و مقابل صنعت نیستیم، باید توجه داشته باشیم که این دو مقوله را اشتباه گرفته نشود؛ اگر می‌گوییم باید پیوست سلامت باشد و اگر می‌گویم صنعت باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام بدهد به معنی این نیست که با صنعت مخالف هستیم و اینکه تصور شود ما مخالف این صنایع هستیم یک نگاه بسیار ساده‌انگارانه و ساده‌لوحانه است.

معاون وزیر بهداشت گفت: مردم استان بوشهر مرزبانان خوبی بوده و هستند و میزبان خوبی برای صنایع بوده‌اند ولی متاسفانه کمترین بهره از صنایع نصیبشان شده است.

انتهای پیام

کد خبر 24868
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا