آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۲۳:۱۱:۳۹
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۲۳:۱۴:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
افتتاح دفتر استانداردسازی جهاددانشگاهی بوشهر

معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با توجه به پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های مناسب بوشهر و اجرای طرح‌ها و پروژه های مختلف در این استان، قطعا حضور جهاددانشگاهی می تواند فرصتی برای مطالعات دقیق‌تر ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری محار، سعید زرین‌‎فر در حاشیه افتتاح دفتر استانداردسازی جهاددانشگاهی شریف و بوشهر عنوان کرد: طرح‌هایی مانند طرح نجات نخلستان، آبیاری تحت فشار، آبشیرین کن ها و احداث و تکمیل سدها از جمله پروژه‌هایی هستند که می‌تواند در پیشرفت استان و همچنین پیشبرد اهداف توسعه‌ای تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: طرح نجات نخلستان سه سال پیش در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی تصویب شد، یعنی پیشنهاد آن از استان بوشهر مطرح شد و در آن زمان اعتباری معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی شد که در دو بخش آبیاری تحت فشار و قطره ای و تکمیل سد دالکی در نظر گرفته است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اظهار کرد: در بخش کشاورزی خصوصا کشاورزی خارج از فصل، کشت گوجه فرنگی و تولیدات وابسته به آن و صنایع تبدیلی می‌توان اقدامات زیادی را انجام داد.

زرین‌فر با اشاره به اهمیت آبشیرین کن‌ها تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد آب موردنیاز بوشهر از خارج استان وارد میشده است، جدیدا به سمت شیرین کردن آب دریا رفته‌ایم که البته هنوز هم جای کار وجود دارد و قطعا حضور جهاددانشگاهی می‌تواند فرصتی برای مطالعات دقیق‌تر ایجاد کند.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالایی که جهاددانشگاهی بوشهر دارد امیدواریم بتواند در راستای توسعه استان و پیشرفت بیش از پیش بوشهر مفید واقع شود.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به چشم انداز پروژه شهر هوشمند عنوان کرد: اجرای طرح هوشمند از طرح‌های مهمی است که با توجه به پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های مناسب بوشهر و با هدف توسعه و ارتقاء سطح خدمات و رفاه مردم در زمینه‌های فرهنگی، سلامت، اجتماعی، حمل‌ونقل و اقتصاد برنامه‌ریزی شده و منطقی است که از تجربیات جهاد دانشگاهی در این زمینه استفاده کنیم.

سعید زرین‌‎فر اظهار کرد: در سال جاری به دستور استاندار، در مورد بیماری لکه سفید میگو که هر چند سال مشکلاتی ایجاد می‌کند قرار شده که سازمان استاندارد در راستای به حداقل رساندن این بیماری و استانداردسازی استخرهای پرورش میگو اقدام کند که جهاد دانشگاهی نیز می‌تواند در این زمینه کمک کند.

انتهای پیام  

کد خبر 24870
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا