آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۸:۴۶:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
امام جمعه بوشهر: راهپیمایی 13 آبان مقتدرانه‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود

امام جمعه بوشهرحضور همگان به ویژه دانشجویان و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان را امری مهم ضروری دانست و گفت:راهپیمایی روز ۱۳ آبان امسال گسترده‌تر و مقتدرانه‌تر سال قبل برگزار می‌شود تا دنیای استکبار بداند مردم پای‌کار و انقلابی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در جمع بسیج دانش آموزی بوشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که باید جوان انقلاب تربیت شود اظهار داشت: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید 8 تا 10 میلیون جوان انقلابی در کشور تربیت شوند که در این عرصه بسیج دانش آموزی نقش مهمی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جوانی را فرصتی مهم برای پیشرفت و رسیدن به کمال دانست و تصریح کرد: فرصت جوان مومن و انقلابی برای رسیدن به کمال بیشتر است که تقویت بنیه دینی، مذهبی، انقلابی و علمی باید در دستور کار دانش آموزان و دانشجویان قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه  رتبه ایمان دارای مراتب گوناگونی است تاکید کرد: جوانان و دانش آموزان برای تقویت بصیرت فرهنگی، سیاسی، منطقه‌ای و اجتماعی باید ضمن شرکت در سمینارها و جلسات تخصصی،  کرسی‌های نظریه‌ پردازی و آزاداندیشی را مورد توجه قرار دهند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، انقلابی بودن، پای‌کار بودن، شناخت ارزش‌ها و معیارهای انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:  بصیرت‌افزایی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از ضروریات است و  اوج شاخص این مرحله، شخصیت انقلابی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،  با بیان اینکه بصیرت افزایی  سبب آمادگی برای دفاع از ارزش‌های انقلاب، دفع فتنه و مقابله با تهاجم فرهنگی می‌شود خاطر نشان کرد: پای‌کار بودن و انقلابی بودن با بصیرت‌افزایی محقق می‌شود که این مهم باید در دستور کار دانش آموزان در همه سطوح قرار داشته باشد تا بتوانند پاسخگوی شبهات باشند.

امام جمعه بوشهر، حضور مستمر در کلاس‌های بصیرت‌افزایی را یک ضرورت دانست و افزود: حضور مستمر در کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای تخصصی بصیرت افزایی زمینه مقابله با تهاجمات و پاسخگویی به شبهات را فراهم می‌کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، بسیجی را به معنای پای کار بودن دانست و تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بسیجی، پرشتاب  و در صحنه بودن حوزه‌های علمی، سیاسی، معرفتی، عمرانی و فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه وابستگی اقتصادی، وابستگی دیگر امور را فراهم می‌کند تاکید کرد: بسیجیان باید در عرصه‌های اقتصادی زمینه خودکفایی تولید محصولات مورد نیاز جامعه را فراهم کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به انقلابی بودن گفت: انسان وقتی می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد که اقتدار شخصیتی داشته باشد که این مهم با ایمان، تقوا، ولایت‌مداری، بصیرت افزایی و اقتدار علمی و فرهنگی محقق می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، بسیجیان را افسران انقلابی دانست و تصریح کرد: شما دانش آموزان و بسیج دانش آموزی آینده‌سازان ایران اسلامی هستند که باید در تقویت بنیه علمی، ایمانی و فرهنگی تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تحلیل اوضاع منطقه را از ضروریات دانست و تاکید کرد: باید دانش آموزان از اوضاع و رویدادهایی که در کشورهای منطقه رخ می‌دهد آگاه باشند تا بتوانند در مقابل انواع شبهات پاسخگو باشند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی و معرفت‌افزایی جوانان گفت: جوانان باید در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی در میدان و پای‌کار باشند.

وی حضور همگان به ویژه دانشجویان و دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان را امری مهم ضروری دانست و گفت:راهپیمایی روز 13 آبان  امسال گسترده‌تر و مقتدرانه‌تر  سال قبل برگزار می‌شود تا دنیای استکبار بداند مردم پای‌کار و انقلابی هستند.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25060
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم