آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۱:۲۵:۴۴
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۲:۱۷:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در ایسنا

ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر عنوان کرد: در حوزه امنیت ملی و پاسداری از مرزها یک لحظه غفلت هم جایز نیست و پدافند غیرعامل یکی از ضرورت های این بخش است که باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری محار، عبدالکریم گراوند در همایش هفته پدافند غیرعامل با اشاره به اهمیت این موضوع اظهار کرد: پدافند غیرعامل باید به یک گفتمان، باور، اعتقاد و هم افزایی برای حیات بخشیدن به جامعه و حفاظت از سرمایه های مادی و انسانی تبدیل شود.

وی با اشاره به آماری از وقوع جنگ در تاریخ بشر بیان کرد: در تاریخ ۵ هزار ساله بشری ۱۴ هزار جنگ صورت گرفه و در این میان ۴ میلیارد نفر از مردم جهان کشته شده اند که تنها در ۲۶۸ سال از تاریخ بشریت، جنگی به وقوع نپیوسته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در قرن بیستم ۲۲۰ جنگ با ۲۰۰ میلیون کشته ثبت شده است، بیان کرد: اینکه مقام معظم رهبری می فرماید باید آماده باشیم یک تجربه بشری است، با تدابیر مقام معظم رهبری نهاد نوپای پدافند غیرعامل شکل گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن آن هستیم.

گراوند تاکید کرد: در حوزه دفاع از کشور و نیروی انسانی همه باید با بهره گیری از روش‌های عالمانه و ظرفیت نخبگان عمل کنیم.

وی با قدردانی از عملکرد سازمان پدافند غیرعامل و مدیران اجرایی استان در کارگروه های ذیل پدافند غیرعامل تصریح کرد: باید تلاش کنیم آمادگی ها در حوزه پدافند غیرعامل بیش از گذشته باشد.

انتهای پیام

کد خبر 25064
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا