آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۹:۴۴:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
معاون سازمان پدافند غیرعامل‌‌: رزمایش‌های متعدد ‌سایبری در کشور اجرا می‌شود

معاون سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری رزمایش‌های متعدد در حوزه سایبری در کشورخبر داد و گفت: بر اساس اعلام شورای عالی فضای مجازی ۸۵ درصد از زیرساخت‌های کشور با قطع اینترنت، می‌توانند خدمات خود را ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدرضا کایینی ظهر امروز در همایش هفته پدافند غیرعامل بوشهر با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل اظهار داشت: در حوزه امنیت ملی و پاسداری از مرزها یک لحظه غفلت هم جایز نیست، پدافند غیرعامل هم یکی از ضرورت‌های این بخش است که باید مد نظرقرار گیرد.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به بخش‌های اساسی پدافند غیرعامل گفت: حفاظت از زیرساخت‌ها و صیانت از مردم دو بخش مهم و اساسی پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل نقش مهمی در حفظ زیرساخت‌ها دارد خاطر نشان کرد: وظیفه اصلی پدافند غیرعامل حفظ زیرساخت‌ها بستگی به نوع آن دارد به طور مثال استان بوشهر در موضوعات مختلف در کشور سرآمد است لذا ضرورت دارد از زیرساختهای موجود در این استان حفاظت شود.

کایینی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های متعدد در حوزه سایبری در کشور تاکید کرد: بر اساس اعلام شورای عالی فضای مجازی 85 درصد از زیرساختهای کشور با قطع اینترنت، می‌توانند خدمات خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی و بدنه کارشناسی حوزه سایبری نیاز به تقویت داردخاطر نشان کرد: برگزاری رزمایش‌های پدافند غیر عامل حیاتی و مهم است چراکه  در این رزمایش‌ها نقاط قوت و ضعف مشخص و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات ارائه می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر نیز با اشاره به حوزه گسترده پدافند غیرعامل گفت: این حوزه مسائل مختلفی از جمله اقتصادی، صنعتی، ارتباطات، رسانه‌ها، انرژی و حتی امنیت غذایی را در بر می‌گیرد.

حمزه اعتماد با بیان جایگاه استان بوشهر در اقتصاد کشور، افزود: استان بوشهر یکی از استان‌های کلیدی کشور به شمار می‌رود و باید در حوزه پدافند غیر عامل  به صورت ویژه به این استان توجه شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25067
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم