آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۱:۲۵:۴۴
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۱:۵۹:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
‌یادواره 77 شهید شهرستان کنگان آذرماه امسال برگزار می‌شود

امام جمعه کنگان با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر گفت: در آستانه برگزاری این کنگره، یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان آذرماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، حجت‌الاسلام محمود محمودی شامگاه یکشنبه در جلسه هماهنگی و برگزاری کنگره شهدا شهرستان کنگان با اشاره به توصیه رهبرمعظم انقلاب درباره زنده نگه داشتن یادشهدا اظهار داشت: یاد شهیدان نباید در جامعه ما از ذهنیت‌ها خارج شود و مسئولان بنیاد شهید و همچنین مسئولان دیگر دولتی و عمومی همه وظیفه دارند یاد شهدا را گرامی بدارند.

امام جمعه کنگان افزود: از نگاه رهبر معظم انقلاب یکیاز نیاز‌های اساسی کشور زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است و هیچ توجیهی برای فرار از این امر نداریم.

محمودی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های کشور،استان،شهرستان و روستا برای هرچه برگزار کردن هرچه باشکوه‌تر یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری  یادواره شهدا و نقش آن در خنثی شدن توطئه دشمنان عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدام‌ها برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن علیه نظام برگزاری همین یادواره‌های شهدا است.

امام جمعه کنگان تاکید کرد:ضرورت برگزاری و تداوم یادواره شهدا امری بدیهی است که نیاز به دلیل و اقامه برهان ندارد.

محمودی از برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر  خبر داد وگفت: در آستانه برگزاری این کنگره، یادواره 77 شهید شهرستان کنگان آذر ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به هفته وحدت گفت: اگر بخواهیم به وحدت واقعی برسیم،شهدا عامل وحدت و محور آن هستند.

امام جمعه کنگان با اشاره به 13 آبان بیان کرد: اگر بخواهیم استکبار ستیزی به معنای واقعی داشته باشیم بهترین کلاس آموزشی برای آموزش استکبارستیزی مکتب شهدا رفتن و یادواره شهدا است.

محمودی افزود: اگر بخواهیم ایثار و از خودگذشتگی را به نسل معاصر بیاموزیم بهترین کلاس آموزشی برای این کار یادواره شهدا است.

فرماندا کنگان نیز شهدا را سبب  آرامش،امنیت و آسایش در این مملکت  دانست و بیان کرد: این آرامش و امنیتی که داریم را مدیون خون شهدا می‌دانیم.

سیدعلی‌پاک‌نژاد افزود: با برگزاری این یادواره‌ها و کنگره‌ها یاد شهدا زنده و گرامی داشته می‌شود و همچنین ما از این برنامه‌ها به خوبی استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره یادواره شهدای دانش آموزی که در کنگان برگزارشد خاطر نشان کرد: دانش آموزان با اهداف و سیره شهدا آشنا شده‌اند که این امر شایسته تقدیر و تشکر است.

پاک‌نژاد گفت: امیدوارم با برگزاری یادواره‌ها وکنگره‌های شهدا بتوانیم سیره و اهداف شهدا در هشت‌سال دفاع مقدس را برای مردم و به ویژه قشرجوان بازگو کنیم.

نماینده‌ عالی دولت در کنگان گفت: شهرستان آمادگی این را دارد که از تمام ظرفیت‌ها و اقشارمختلف در برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا استفاده کنیم

فرماندار کنگان افزود: امیدوارم بتوانیم در شهرستان نام شهدا را با برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا به خوبی زنده کنیم و سیره و اهداف آن‌ها را به خوبی به مردم و به ویژه قشرجوان معرفی کنیم.

انتهای پیام/ش

کد خبر 25073
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم