آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۹:۴۳:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
خلیج فارس در استان بوشهر مواج و متلاطم شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه خلیج فارس در استان مواج و متلاطم شد گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به سبب وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم است.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به تداوم وزش باد شمالی بر روی خلیج فارس اظهار داشت: سرعت این جریانات در سواحل جنوبی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از فردا سرعت باد با جهت شمال غربی به‌طور نسبی افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: فردا با عبور امواج کم دامنه از تراز میانی جو ضمن افزایش ابر در برخی نقاط استان بوشهر احتمال وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در نیمه شمالی استان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی با تاکید بر هوشیاری دریانوردان تصریح کرد: ارتفاع موج  دریا در استان بوشهر در سواحل شمالی به 1.5 متر و در سواحل مرکزی و جنوبی به 2 متر افزایش می‌یابد.

شکوهی‌پور با اشاره به اینکه فردا و پس‌فردا به سبب وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم  است افزود: در این مدت نسبت به ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی هشدار داده می‌شود.

وی از مواج و متلاطم شدن خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: فردا در ساعاتی از ظهر تا اوایل شب احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی و بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در مناطق شمالی استان و شمال خلیج فارس دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 10 تا 32 و در سواحل جنوبی در برخی ساعات امروز تا 40 کیلومتر در ساعت، ظهر فردا در سواحل و شمالی خلیج فارس گاهی تا 40 کیلومتر در ساعت است.

شکوهی‌پور گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی 30 تا 90 گاهی 120 سانتیمتر و در سواحل جنوبی امروز 60 تا 120 سانتیمتر و فردا 30 تا 90 سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی زمان جزر اول دریا ساعت 08:45، مد دریا را ساعت 16:24 و جزر دوم دریا ساعت 20:01 در بوشهر اعلام کرد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 25075
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم