آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۷:۰۰:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
نقشه جامع موقوفه‌های استان بوشهر تهیه شود

امام جمعه بوشهر جایگاه وقف را در جامعه بسیار مهم دانست و گفت: در این راستا باید نقشه جامع موقوفه‌های منقول و غیرمنقول استان بوشهر تهیه شود تا وضعیت دقیق آنها در استان مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بابیان اینکه اکنون جامعه اسلامی به فعالیت‌های سازمان اوقاف و فرهنگ وقف امیدوار شده است اظهار داشت: با توجه به مشکل مسکن و اشتغال جوانان هدایت وقف به چنین حوزه‌هایی می‌تواند آثار و دستاوردهای زیادی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به وقف در حوزه دانشگاه و حوزه‌های علمیه بیان کرد:  هر چند وقف در جامع افزایش یافته ولی در ارتباط با دانشگاه و حوزه‎های علمیه وقف به‌خوبی صورت نگرفته در این راستا می‌طلبد واقفانی به این سمت هدایت شوند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تهیه نقشه‌های موقوفه‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد:با توجه به جایگاه موقوفات در جامعه باید در این راستا نقشه جامع موقوفه‌های منقول و غیرمنقول  استان بوشهر تهیه شود تا وضعیت دقیق آنها در استان مشخص شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری،شناسایی دقیق موقوفه‌ها را یک ضرورت دانست و افزود:شناسایی نشدن دقیق برخی موقوفه‌ها سبب پیدان شدن معارضانی برای آنها شده که این مهم می‌طلبد نسبت به شناسایی آنها به صورت جدی دنبال شود.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ وقف در همه عرصه‌ها تصریح کرد: در ارتباط با عمومی کردن فرهنگ وقف نیازمند به کارهای تبلیغاتی بیشتری احساس می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اهمیت و رسالت وقف را مورد اشاره قرار داد و گفت: وقف برای انسان حیات مکرر و مستمر است و افراد با وقف می‌توانند بر عظمت شخصیت خود در دنیا اضافه کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اینکه نیات واقفان اجرایی می‌شود تصریح کرد: در بعد کار فرهنگی 64 شناسه فرهنگی  وجود دارد که در طول سال از محل نیت‌های واقفان اجرایی می‌شود.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور از افزایش وقف خبر داد و گفت: در یکسال گذشته افزون بر 80 موقوفه واگذار شده است و این در حالی است که درآمد موقوفات در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته افزایش 7 درصدی تجربه کردند.

وی بیان کرد: در مدت یاد شده با تلاش‌های صورت گرفته شمار قابل توجهی از موقوفه‎های معارضی از دست معارضان خارج شده است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25093
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم