آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۲۲:۳۷:۵۲
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۲۲:۵۴:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
باران بارندگی بارش رطوبت چتر

ایسنا/بوشهر بر اساس نقشه‌های پیش یابی جوی از روز یکشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد خلیج‌فارس و استان بوشهر می‌شود.

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت وزش باد شمال غربی طی امروز و فردا در سطح استان خصوصاً به دریا و سواحل است، بنابراین پیش‌بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس مواج و متلاطم گردد. همچنین در ساعاتی از وقت پنج‌شنبه و جمعه با عبور امواج کم دامنه از تراز میانی جو ضمن افزایش ابر احتمال وقوع ناپایداری های جوی به صورت بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط خصوصاً بر روی دریا دور از انتظار نیست.

بر اساس پیش‌بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی هواشناسی بوشهر آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط غبار محلی و گاه گرد و خاک بوده و از فردا نیز افزایش ابر خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری محار، جهت وزش باد غالب از شمال غربی و شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۰ و بر روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا ۶۰ و ۱۲۰ سانتیمتر و به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۱:۰۵ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۹:۴۰، مد دوم دریا ساعت ۱۸:۰۲ و جزر دوم دریا ساعت ۲۰:۵۰ خواهد بود.

طبق پیش بینی ها بیشترین دمای امروز مربوط به شهر عسلویه با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و پس از آن خورموج با ۳۴ درجه سانتیگراد و کمترین دما نیز مربوط به شهر بوشهر و خارگ با ۲۹ درجه سانتیگراد است.

اطلاعیه ۱۴ آبان هواشناسی بوشهر

همچنین هواشناسی بوشهر در اطلاعیه روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه اعلام کرده است که بر اساس بررسی و تحلیل و نقشه های پیش یابی جوی طی روزهای پنجشنبه تا یکشنبه آینده ۱۶ تا ۱۹ آبان با گذر امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان ناپایداری های جوی افزایش خواهد یافت و بر این اساس طی این مدت آسمان استان به تناوب ابری همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای پیش بینی می شود. ضمن اینکه طی همین مدت در هنگام وقوع ناپایداری های جوی بر روی دریا و وزش تندباد لحظه‌ای، افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا نیز مورد انتظار است.

به گزارش خبرگزاری محار، از روز یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب وارد خلیج فارس می‌شود.

انتهای پیام

کد خبر 25101
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا