آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ ۱۹:۵۶:۰۵
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۰:۵۶:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کشاورزان بوشهری افزون بر 156 هزار تن محصول نخیلات برداشت کردند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت ۹۵ درصد محصول نخیلات استان گفت: تاکنون افزون بر ۱۵۶ هزار تن محصول نخیلات شامل خارک، رطب و خرما برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت:یکی از ظرفیت‌های مهم کشاورزی استان بوشهر خرما است که این استان را به قطب تولید این محصول  در کشور تبدیل کرده است.

وی، مساحت اراضی تحت پوشش نخیلات استان بوشهر را افزون بر 34 هزار هکتار دانست و افزود: نخستین محصول نخیلات استان بوشهر، خارک است که از تیرماه این محصول برداشت و به بازار عرضه می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، رطب را دومین محصول نخیلات دانست و گفت: در مجموع افزون بر 15 هزار تن خارک و بیش از 45 هزار تن رطب از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت و به بازار مصرف عرضه شده است.

عمرانی، خرما را از محصول مهم نخیلات دانست و خاطر نشان کرد: برداشت خرما از شهریورماه از نخلستان‌های استان بوشهر آغاز شده که  از 164 هزار محصول نخیلات افزون بر 104 هزار تن خرما برداشت می‌شود.

وی از برداشت بیش از 95 درصد محصول نخیلات استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر 156 هزار تن محصول نخیلات شامل خارک، رطب و خرما برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، با بیان اینکه تاکنون حدود 100 هزار تن خرما از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شده است افزود: صادرات خرما یکی از استراتژی مهم مسئولان، بازرگانان و نخل‌داران است که در این راستا بازاریابی‌های لازم در دست اقدام است.

عمرانی با اشاره به برگزاری جشنواره و نمایشگاه خرما در استان بوشهر گفت: جشنواره ، نمایشگاه و میز ملی خرما و صنایع وابسته از 21 آبان ماه به مدت 4 روز با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان  5 استان خرماخیز کشور برای تبادل دانش و آخرین فن آوری‌های حوزه‌های تولید و بسته‌بندی در بوشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25102
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم