آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ ۱۹:۵۶:۰۵
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۰:۴۱:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
سینما

ایسنا/بوشهر مدرس کارگاه مهندسی روایت در سینما با اشاره به ویژگی های فیلمنامه گفت: فیلمنامه برخلاف گونه های ادبی مستقل مانند شعر، داستان و یا حتی نمایشنامه نیست و باید قابل تجسم باشد.

سید رضا صافی با اشاره به نریشن (گفتار یا روایت فیلم) بیان کرد: روایت در فیلم به معنای پلی بین گونه های مستقل ادبی و فیلمنامه است.

به گزارش خبرگزاری محار، وی با اشاره به کنش و واکنش در فیلمنامه نویسی اظهار کرد: کنش و واکنش اساس فیلمنامه نویسی است و تا زمانی که وجود نداشته باشد موقعیت نمایشی رخ نمی دهد.

این هنرمند افزود: احساس در فیلمنامه نویسی اهمیت بالایی دارد و احساس تنها با کنش و واکنش همراه است.

صافی متولد سال ۱۳۵۱ و نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون است و کسب بیش از ۷۰ عنوان جایزه از جشنواره های مختلف ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد.

کارگاه فیلمنامه نویسی "مهندسی روایت در سینما" با حضور سید رضا صافی نویسنده و کارگردان مطرح استان و با هدف توانمندسازی و تقویت مهارت فیلمنامه نویسان جوان در حوزه هنری استان بوشهر برگزار شد.

در این کارگاه ، ابعاد مختلف سینما مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. رسانه سینما و تفاوت آن با گونه های مختلف ادبی، انواع روایت های مورد استفاده در سینما، نقش احساس در مستطیل سینما و موقعیت های نمایشی و شیوه ایجاد آن از موضوعات مطرح شده در کارگاه بود.

انتهای پیام

کد خبر 25105
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا