آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ ۱۹:۵۶:۰۵
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۱:۱۳:۱۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
بوشهر| تعداد دهیاری‌های تمام وقت به 7000 دهیاری افزایش می‌یابد

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها دهیاری‌های کشور گفت: اکنون ۳ هزار دهیاری به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند که با تصویب آیین‌نامه استخدامی و اجرایی دهیاری‌ها این تعداد به ۷ هزار نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، سعیدرضا جندقیان ظهر امروز در گردهمایی دهیاران شهرستان دشتی، با بیان اینکه دهیاری‌ها 63 مورد وظیفه دارند اظهار داشت: هر چند 63 مورد وظیفه برای دهیاری‌ها تعریف شده ولی اختیارات دهیاری‌ها بسیار محدود است.

وی، با بیان اینکه دهیاری‌ها وظایف وسیعی ولی اختیارات محدودی دارند گفت: به منظور انتظام بخشی و ایجاد وحدت رویه در انجام امور دهیاری‌ها تاکنون شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی متعددی تهیه و به دهیاری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

 معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه قانون دهیاری‌ها از سال 1381 با افتتاح دهیاری در استان قزوین اجرایی شد تصریح کرد: اکنون ساختار جدید، قوانین و مقررات دهیاری‌ها هنوز تصحیح نشده ولی این مهم در قالب لایحه‌ای در دست بررسی است.

جندقیان با اشاره به اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها و آیین‌نامه اجرایی قانون شوراها افزود: این لایحه در کمیسیون‌های مجلس در حال بررسی است و مراحل آخر آن برای تصویب می‌گذراند.

وی، با اشاره به آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها پرداخت و افزود: با تصویب این آیین‌نامه  وضعیت بیمه، قوام، ارزش و جایگاه دهیاری‌ها ساماندهی می‌شود.

 معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها دهیاری‌های کشور با اشاره به نقش مهم دهیاری‌ها در امور روستاها و اجرای طرح‌های عمرانی بیان کرد:  اکنون 3 هزار دهیاری به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند که با تصویب آیین‌نامه  استخدامی و اجرایی دهیاری‌ها این تعداد به 7 هزار نفر افزایش می‌یابد.

جندقیان با بیان اینکه اکنون 1283 شهرداری در کشور فعال است افزود: این شهرداری‌ها دارای 500 هزار نفر نیرو هستند که نیاز این شهرداری‌ها 150 هزار نفر نیرو است و در واقع  شهرداری‌ها 350 هزار نفر نیرو مازاد دارند و این در حالی است که در شهرداری‌ها 22 هزار پست خالی وجود دارد.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25109
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم