آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۲۰:۵۸:۲۷
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۲۱:۵۴:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
بوشهر| 1500 نفردر شبکه نظارت پروژه‌های روستایی فعال هستند

مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: در تشکیل و اجرای شبکه ملی نظارت بر پروژه عمرانی روستایی یک‌هزار ۵۰۰ نفر در بخش‌های مختلف به ویژه در نظام مهندسی فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا نخعی ظهر امروز  در جلسه توجیهی شبکه نظارت عالیه استان‌ها بر طرح‌های روستایی استان بوشهر با تاکید بر  نقش مهم نظارت مستمر در تسریع اجرای طرح‌های عمرانی اظهار داشت: در این راستا از سال 92 نظارت بر پروژه‌های عمرانی مناطق محروم اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در اجرای شبکه نظارت عالیه بر طرح‌های عمرانی این فعالیت در تمام عرصه‌هایی روستایی مورد توجه قرار گرفته است افزود: با تشکیل شبکه نظارت  عالیه بر پروژه‌ها سالانه طرح‌های مختلف عمرانی مورد ارزیابی و نظارت قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم  به فعالان نظارت بر پروژه‌های عمرانی پرداخت و گفت: در تشکیل و اجرای شبکه ملی نظارت بر پروژه عمرانی روستایی یک‌هزار 500 نفر در بخش‌های مختلف به ویژه در نظام مهندسی فعالیت می‌کنند.

نخعی، با اشاره به اینکه همواره پروژه‌های عمرانی استان‌ها  به ویژه در نقاط محروم رصد می‌شود خاطر نشان کرد: طرح‌های عمران روستایی بر اساس شاخص‌های گوناگون ارزیابی و در سامانه مربوطه بارگذاری می‌شود.

وی، دسترسی سریع به اطلاعات پروژه‌های عمرانی را از اهداف مهم شبکه نظارت عالیه استان‌ها بر طرح‌های روستایی دانست و تاکید کرد: براین اساس شاخص توسعه روستایی تعیین و زمینه برقراری توازن اجرای پروژه در روستاها  متناسب با ظرفیت مناطق فراهم می‌شود.

مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم  ارتقاء سطح کیفیت پروژه‌ها را از دیگر اهداف این شبکه دانست و تصریح کرد: در آینده تمامی افراد عضو این شبکه از نیروهای فنی متخصص انتخاب می‌شوند.

نخعی، افزود: شبکه نظارت روستایی در کشور از سال 1396 راه‌اندازی و سپس شبکه استانی نظارت پروژه روستایی در تمامی استانها فعال شده است.

وی با تاکید بر نظارت کیفی بر اجرای طرح‌های روستایی، افزود: از آنجا که اعتبارات عمرانی محدود است و امکان اجرای دوباره طرح‌های روستایی وجود ندارد از همین رو انتظار می‌رود نظارت بر روند کیفی طرح‌ها در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم، توازن منطقه‌ای را از دیگر اهداف اجرای طرح شبکه نظارت روستایی دانست و گفت: طرح‌هایی که در مناطق محروم اجرا می‌شود ضمن تخصیص به موفع اعتبارات بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25110
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم