آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ ۱۹:۵۶:۰۵
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۱:۰۳:۱۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
بوشهر| اشتغال پایدار سبب ماندگاری روستائیان در روستاها می‌شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: در اجرای توسعه زیرساخت‌های روستایی در ۳ سال گذشته افزون بر ۱۵۱ میلیارد تومان اعتبارات ملی در پروژه عمرانی در شهرستان‌های دشتی و تنگستان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، سیدکمال الدین شهریاری ظهر امروز در گردهمایی دهیاران شهرستان دشتی با حضور  معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه اکنون 70 درصد جمعیت کشور در شهرها سکونت دارند اظهار داشت: این مهم در شهرستان‌ تنگستان برعکس است چراکه 70 درصد جمعیت تنگستان در روستاها سکونت دارد.

وی، با تاکید بر توجه به اشتغال روستائیان خاطر نشان کرد: آنچه که سبب ماندگاری روستائیان در روستاهای می‌کند اشتغال پایدار است که باید به این مهم توجه ویژه شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس یکی از مطالبات مهم  جمعیت روستایی دشتی و تنگستان را اشتغال پایدار دانست و افزود: این شهرستان‌ها از ظرفیت بالایی در بخش‌های مختلف برخوردار هستند که باید به حل مشکلات اشتغال روستائیان توجه ویژه شود.

شهریاری با اشاره به توسعه زیرساخت‌های روستایی خاطر نشان کرد: در این راستا برای توسعه زیرساخت‌های روستایی در دشتی طرح‌‌های مهمی اجرا شده که در این راستا علاوه بر اعتبارات استانی از محل بودجه ملی اعتبارات عمرانی زیرساختی لازم تخصیص یافته است.

وی، با اشاره به اینکه در 3 سال گذشته 54 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی طرح‌های مهم عمرانی در عرصه‌های گوناگون در شهرستان دشتی تخصیص یافته است تصریح کرد: در تنگستان نیز با توجه به ظرفیت روستاها و سکونت بیش از 70 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها در 3 سال گذشته 97 میلیارد تومان  از اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های عمرانی بر اساس مطالبات مردم تخصیص یافته است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه این طرح‌ها در حوزه‌های سلامت، ورزش، طرح‌های هادی، عمران روستایی، گردشگری، بنادر و ارتباطات مخابراتی اجرا شده گفت: در اجرای توسعه زیرساخت‌های روستایی در 3 سال گذشته افزون بر 151 میلیارد تومان اعتبارات ملی در پروژه عمرانی در شهرستان‌های دشتی و تنگستان هزینه شده است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25112
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم