آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۳:۴۵:۴۵
امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/01/25 - ۱۴:۱۳:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
احمد لطفی

ایسنا/بوشهر مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم و خیران بوشهری در نیمه نخست سال جاری ۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای کمک به نیازمندان در اختیار مراکز نیکوکاری قرار دادند.

احمد لطفی با اشاره به نقش مهم مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان اظهار کرد: مراکز نیکوکاری در جهت جذب خیران و مشارکت مردم محلات برای کمک به نیازمندان نقش مهم و تاثیر گذاری را دارند.

وی یکی از اهدف ایجاد مراکز نیکوکاری کمیته امداد را واگذاری امورات مردم به مردم و سرعت بخشیدن ارائه خدمات به نیازمندان عنوان کرد و افزود: مراکز نیکوکاری امداد محله‌هایی هستند که ایفاگر نقش کمیته امداد در دل محله‌ها در رسیدگی به نیازمندان محسوب می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد بوشهر با بیان اینکه حدود ۱۰۰ مرکز نیکوکاری در استان فعال است گفت: این مراکز نیکوکاری در کنار ۱۹ اداره مستقل کمیته امداد، بیش از ۶ هزار خانوار نیازمند و مددجو را تحت حمایت خود قرار داده‌اند و در طول سال به صورت‌های مختلف کمک‌های نقدی و غیر نقدی را به آنها ارائه می دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت خوب این مراکز، بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی در نیمه نخست سال جاری از سوی مردم و خیران نیکوکار هم استانی جمع آوری شده و در اختیار مددجویان و دیگر نیازمندان غیر مددجو قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری محار، لطفی تصریح کرد: کمک هایی که از طریق مراکز نیکوکاری جمع آوری می‌شود صرفا برای مددجویان کمیته امداد نیست و تمام نیازمندان منطقه را شامل می‌شود که این افراد با نظر خیران، نیکوکاران و معتمدان محلات شناسایی و کمک ها در اختیار انها قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر کمک رسانی خوب خیران به کمیته امداد و مراکز نیکوکاری را نشانه ای از همراهی مردم در خدمات رسانی به محرومین در محلات عنوان کرد و از مردم و خیران نیکوکار درخواست کرد با همراهی بیشتر با مراکز نیکوکاری مشکلات نیازمندان محلات خود را برطرف کنند.

وی در پایان با بیان اینکه کمیته امداد دخالتی در فعالیت های مراکز نیکوکاری محلات ندارد، یادآور شد: مراکز نیکوکاری وظیفه شناسایی و توانمندسازی نیازمندان هر محله و منطقه را بر عهده دارند و کمیته امداد تنها نقش پشتیبانی و نظارت را دنبال می‌کند.

انتهای پیام

کد خبر 25121
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا