آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۲۰:۰۴:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
بوشهر| اسکله تجاری کنگان با اعتبار 1700 میلیارد ریال ساخته می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های جنوب استان بوشهر در مجلس از ساخت  بزرگترین اسکله جنوب کشور درکنگان خبر داد و گفت: اسکله تجاری کنگان با اعتبار یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، سکینه الماسی شامگاه چهارشنبه در  نشست بررسی اجرای اسکله تجاری کنگان اظهار داشت: در راستای تحقق مطالبات مردم برای رونق تجارت گامی بلند برای جهش شهرستان کنگان برداشته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژیی مجلس شورای اسلامی در رابطه با روند اجرای کار اسکله بزرگ شهرستان کنگان بیان کرد: ساخت اسکله بزرگ کنگان در یکی از نقاط استراتژیک کشور توان رقابتی ایران را برای تجارت و ارتباط با دنیا افزایش می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس با اشاره به اجرای ساخت اسکله تجاری کنگان خاطر نشان کرد:  اعتبار پروژه اطاله موج شکن‌ها و توسعه حوضچه به سمت دریا اسکله کنگان به مساحت 38 هکتار مصوب شده است.

الماسی با بیان اینکه اسکله تجاری کنگان با اعتبار یک‌هزار و 700 میلیارد ریال ساخته می‌شود تصریح کرد: یک‌هزار و 250 میلیارد ریال در فاز نخست برای اطاله اسکله و ساخت پسکرانه و در فاز دوم نیز 450 میلیارد ریال تصویب شده است.

وی این اسکله را بزرگترین اسکله  جنوب کشور دانست و افزود: با استعلام از سازمان بنادر و دریانوردیکشور مطالعات اسکله بزرگ شهرستان کنگان رو به اتمام است و روند اجرایی این پروژه عظیم حداکثر تا دهه فجر رسما آغاز می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح توسعه بندر کنگان در سفر استانی رئیس جمهور مصوب شد که عملیات اجرایی آن امسال آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 25128
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم