آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ ۱۹:۵۶:۰۵
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۰:۱۳:۴۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
واعظی در بوشهر: رفع آلایندگی ‌عسلویه در اولویت برنامه‌های دولت و مسئولان قرار دارد

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه رفع آلایندگی ‌عسلویه در اولویت برنامه‌های دولت و مسئولان قرار دارد گفت: وزیر نفت و مسئولان منطقه ویژه پارس جنوبی توجه ویژه‌ای برای رفع آلایندگی ‌عسلویه دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، محمود واعظی‌ صبح امروز در نشست با روحانیون و علمای شهرستان عسلویه با بیان اینکه آن‌چیزی که کشور را پیش می‌برد وحدت کلمه است اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه تحقق وحدت کلمه موفق عمل کرده چراکه  این مهم در توسعه استان بوشهر و کشور بسیار مهم است.

وی، استان بوشهر را از همه جهات با ارزش و با اهمیت دانست و تصریح کرد: استان بوشهر علاوه بر عالم‌‌پروری از وجود نخبگانی به نام در عرصه‌های گوناگون بهره‌مند است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به وجود هم‌زیستی مصالحت‌آمیز براساس اخلاق و آموزه‌های اسلامی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: فرهنگ  هم‌زیستی مصالحت آمیز  به ویژه در شهرستان عسلویه باید هم در سراسر کشور و کشورهای منطقه که برخی‌ها در تلاش ایجاد تفرقه هستند الگو شود.

واعظی، با اشاره به شرایط تحریم اقتصادی گفت: در این شرایطی که تحریم و فشارهای اقتصادی حداکثری از سوی آمریکا مواجه هستیم آن چیزی که می‌تواند ما را نجات دهد و توطئه دشمن را خنثی کند تقویت اتحاد، همدلی و آرامش است و اجازه داده نشود تفرقه بین مسلمانان ایجاد شود.

وی همبستگی مسلمانان در ایران را بزرگترین سرمایه دانست و تاکید کرد: وجود همبستگی زمینه تحقق اهداف دیگر را برای توسعهه و پیشرفت فراهم می‌کند.

وی، حقوق شهروندی را یکی از تاکیدات مهم نظام و مسئولان است گفت: حقوق شهروندی در قانون اساسی به روشنی و صراحت مورد توجه قرار گرفته و از دولت‌ها خواسته  منشور حقوق شهروندی در همه عرصه‌ها و همه دوره‌ها تدوین اجراء کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور، یکی از تاکیدات دولت روحانی تدوین و اجرایی شدن حقوق شهروندی دانست و افزود: این مهم تدوین و ابلاغ و تلاش بسیار زیادی شده که منشور حقوق شهروندی در همه سطوح جامعه عملیاتی شود.

واعظی یکی از  بندهای منشورهای تدوین شده حقوق شهروندی را به رسیمت شناختن همه حقوق ملت در سراسر کشور دانست و خاطر نشان کرد: در ایران شهروندان درجه بندی نشده و شهروند درجه 2،1، 3 نداریم و اینکه یک منطقه‌ای آباد و یک منطقه‌ای محروم باشد از نظر حقوق شهروندی قابل قبول نیست.

وی، با بیان اینکه تلاش برای رفع محرومیت در اولویت برنامه دولت دانست و تصریح کرد: با همه محدودیت‌هایی که از سوی دشمن ایجاد شده کل کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده است ولی با اتکا به داخل و مردم گام‌های بسیار خوبی برداشته شده و ادامه می‌یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر تقویت فرهنگ حقوق شهروندی و پرهیز از تبعیض گفت: نباید به‌گونه‌ای عمل شود که شکاف‌ها و مشکلات افزایش یابد بلکه باید تلاش شود ومحرومیت نقاط برطرف شود.

واعظی با اشاره به جنگ روانی دشمنان و شرایط تبلیغات آنان برای ایجاد تفرقه در ایران افزود: نباید اجازه دهیم با شرایط تبلیغاتی و جنگ روانی که دشمنان ایجاد کرده‌اند اهداف آنان محقق شود.

وی جنگ نرم دشمنان را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در جنگ نرم علیه ملت ایران به جای استفاده از سلاح نظامی، بر روی ذهن، فرهنگ و تفکر مردم اثرگذار می‌شوند که لازم این روند اتحاد و هم‌زیستی منطقه دچار اخلال نشود.

رئیس دفتر رئیس جمهور به بحران در کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: آیا از مردم و علما اگر سوال شود که خودشان  سبب بروز این همه بحران و آشوب در کشورهای آنان شده جواب آنان این است که این ترفندها از بیرون به داخل هدایت  و تحمیل می‌شود.

واعظی، آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل همه  توطئه‌های منطقه دانست و افزود: متاسفانه برخی از کشورهای مرتجع منطقه تحت تاثیر آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند و اهداف آنان را دنبال می‌کنند.

وی، با بیان اینکه مردم مسلمان یمن بدست مسلمانان کشته می‌شوند افزود: ایا این تصمیم یک تصمیم اسلامی است و یا هدف گذاری و اتاق فکر دشمنان برای ایجاد تفرقه و ضعیف کردن و نابودی کشورهای اسلامی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور بااشاره به بحران و آشوب در عراق، لبنان و پاکستان در 2 تا 3 هفته گذشته گفت: با بررسی‌های انجام شده  دست آشکار آمریکا و عربستان سعودی در این بحران‌ها دیده می‌شود.

واعظی با بیان اینکه این آشوب‌ها سبب ویرانی و قتل مردم منطقه شد گفت: هر کشوری که با این بحران‌ها مواجه می‌شود از مسیر حرکت باز می‌ماند و این در حالی است اکنون در کشورهای یاد شده دست‌هایی به صورت مستمر در حال فعالیت برای اختلاف افکنی است.

وی، طالبان و داعش را دنبال کننده اهداف آمریکا و دشمنان اسلام دانست و افزود: این گروه‌ها اقداماتی علیه اسلام کردند چراکه داعش فجایعی علیه مردم مسلمان منطقه ایجاد و چهره خشن، نازیبا و بدی از اسلام معرفی کرد و عده زیادی از مسلمانان را قتل و عام  و سرزمین‌های اسلام را ویران کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور هدف‌گذاری آمریکا و رژیم صهیونیستی در اجرای ماموریت داعش و طالبان را نابودی کل منطقه دانست و بیان کرد: از  مردم کشورهای عراق و سوریه و خدمات ارزنده سپاه و بخش‌های دیگر در مبارزه با داعش قدردانی می‌شود.

واعظی با بیان اینکه داعش در ضعیف‌ترین وضعیت به‌سر می‌برد خاطر نشان کرد: امروز دشمنان دنبال جنگ‌های نیابتی در کشورهای منطقه است که باید در راستا مراقبت‌های لازم در جلوگیری از اختلافات قومی، زبانی، سلیقه‌ای، اندیشه‌ای و فرهنگی و تقویت اتحاد و انسجام جهان اسلام تلاش شود.

وی، با بیان اینکه استاندار و نمایندگان مردم در مجلس همراه پیگیر و تحقق اهداف و مطالبات مردم هستند افزود:  استاندار بوشهر اکنون 21 بار به شهرستان عسلویه سفر کرده که نشان از پیگیر مطالبات و رفع مشکلات مردم است و مسئولی که در اتاق بنشیند به‌درد مردم نمی‌خورد مسئولی می‌تواند مشکلات جامعه برطرف کند که بین مردم باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور سفر به استان‌های مختلف روزهای پایانی هفته را از برنامه‌ها مهم خودش دانست و گفت: موقعی می‌توان خوب تصمیم‌گیری و خدمات گذاری بهینه انجام شود که با مردم زندگی کنیم.

واعظی با بیان اینکه مسئولان به مردم بدهکار هستند خاطر نشان کرد: ما به این مردم که در شرایط سخت ناشی از تحریم‌های ناعادلانه دشمنان تحمل کرده‌اند ،بدهکاریم و همه تلاش خود را برای حل مشکلات انجام خواهیم داد.

وی، با اشاره به اینکه جنگ روانی، اقتصادی و تبلیغاتی دشمنان در راستای ناامیدی مردم است گفت: در این راستا افزایش قیمت ارز و ارزاق عمومی  فشار فراوانی به طبقه ضعیف، متوسط و حقوق‌بگیر جامعه وارد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه رفع آلایندگی ‌عسلویه در اولویت برنامه‌های دولت و مسئولان قرار دارد تاکید کرد: وزیر نفت و مسئولان منطقه ویژه پارس جنوبی توجه ویژه‌ای برای رفع آلایندگی ‌عسلویه دارند.

واعظی با بیان اینکه رفع آلایندگی ‌عسلویه بر اساس یک روندی انجام می‌شود گفت: این اطمینان می‌دهم که اکنون  مسئولان وزارت نفت دنبال رفع آلایندگی تاسیسات و صنایع پارس جنوبی در ‌عسلویه هستند.

وی تاکید کرد: حل مشکل محیط زیست متاطق پیرامونی پارس جنوبی با جدیت از سوی مدیران استان و مسئولان کشوری در حال پیگیری است و اطمینان می‌دهم که دولت به دنبال حل این مشکل 30 ساله منطقه است.

رئیس دفتر رئیس جمهور، به اشتغال جوانان پرداخت و افزود: روندی که در جذب نیروی بومی منطقه در پارس جنوبی فراهم شده باید ادامه یابد و خوشبختانه آمارهای ارائه شده حکایت از جذب و اشتغال نیروهای بومی در منطقه دارد.

  وی به وضعیت بهداشت، درمان، تامین آب آشامیدنی سالم و حل مشکلات اشاره شده از سوی حاضران در جلسه را مورد تاکید قرار داد و گفت: به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، برای رسیدگی به نیازها و مشکلات مناطق محروم هیج محدودیتی قائل نمی‌شویم.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 25131
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم