آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۱:۲۵:۴۴
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۲:۱۰:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
مشکل منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر پس از 9 سال برطرف شد

استاندار بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده پس از ۹ سال مشکل منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر برطرف شدکه با اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی در این منطقه نقش مهمی در رونق و حل مشکلات مردم دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان عسلویه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه طرح‌های مهمی در استان بوشهر اجرایی شده و در حال اجرا است اظهار داشت: بیمارستان 100 تختخوابی هسته‌ای بوشهر روند اجرایی آن رو به پایان است و با افتتاح آن 100 تخت به ظرفیت تخت بیمارستانی افزوده می‌شود.

وی، اجرای طرح گلخانه‌ای را مورد اشاره قرار داد گفت: هدف گذاری امسال برای توسعه طرح گلخانه‌‌ای در استان بوشهر300 هکتار است واین در حالی است که سال قبل بخش عمده‌ای از طرح‌های گلخانه‌ای مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاندار بوشهر یکی از مشکلات استان بوشهر را آب آشامیدنی دانست و تصریح کرد: در راستای حل مشکلات آب آشامیدنی استان به ظرفیت 90 هزار متر مکعب تولید آب شیرین از تاسیسات یا به بهره‌برداری رسیده، یا در حال اجرا و یا در حال انتخاب سرمایه گذار است که با تکمیل آنها مشکلات آب استان برطرف می‌شود.

گراوند از ساخت 5 سد مخزنی در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: ساخت 5 سد در استان بوشهر آغاز شده است که این پروژه‌ها بدون وقفه در حال اجراء است که برخی از این سدها امسال آبگیری می‌‌شوند.

وی، یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر را تولید خرما دانست و افزود: افزون بر 150 هزار تن  سالانه در استان بوشهر خرما تولید می‌شود که در این راستا ساخت سردخانه‌ها در نخیلات مورد توجه قرار گرفت.

استاندار بوشهر ظرفیت سردخانه‌های باغات استان را 28 هزار تن دانست و خاطر نشان کرد: در دولت دوم تدبیر و امید 18 هزار تن به ظرفیت سردخانه‌های استان افزوده شده است.

گراوند از افتتاح بزرگترین قطعه طرح آبیاری نوین در نخلستان‌های دشتستان خبر داد و بیان کرد: در دهه فجر امسال بزرگترین قطعه طرح آبیاری نوین در نخلستان‌های دشتستان در منطقه سعدآباد  افتتاح می‌شود.

وی، از حل شدن مشکل منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: پس از 9 سال مشکل منطقه ویژه شمال استان بوشهر برطرف شد که با اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی در این منطقه نقش مهمی در رونق و حل مشکلات مردم دارد.

استاندار بوشهر، با اشاره به آغاز ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در استان بوشهر تصریح کرد: در اجرای این طرح 2 هزار و 635 هکتار اراضی ساحلی اختصاص یافته و با شدت در حال اجراء است که اکنون 22 بیل مکانیکی در حال فعالیت و عملیات اجرایی است.

گراوند از ارتقاء رتبه استان بوشهر در رونق تولید از 27 به 16 خبر داد و افزود: طرح‌های مهم راهسازی در استان بوشهر در حال اجراء است که بخشی از آنها امسال افتتاح می‌شود.

وی، با اشاره به شتاب بخشی توسعه استان تصریح کرد: جرای طرح‌های مهم در حوزه بنادر، اسکله سازی و دیگر عرصه‌ها سبب شتاب‌بخشی توسعه استان بوشهر شده است.

استاندار بوشهر، اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در جنوب استان بوشهر توسط شرکت‌ها و صنایع مختلف را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها ان‌شالله شاهد تسریع در روند رشد همه جانبه استان بوشهر باشیم.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 25142
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم