آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۸:۱۰:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
امام‌ جمعه موقت بوشهر: ناقوس افول آمریکا در جهان را جمهوری اسلامی به صدا درآوده است

امام‌ جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه ایران از جهات گوناگون آمریکا را مضمحل و ذلیل کرده است گفت: ناقوس افول آمریکا را در جهان جمهوری اسلامی ایران به صدا درآوده که این مهم نتیجه استقامت و ایستادگی ملت ایران در برابر ظلم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به اخلاق، سجایا، روش و منش پیامبر گرامی اسلام(ص) در همه ابعاد زندگی و جامعه اظهار داشت: محمد مصطفی(ص) آخرین پیامبر الهی در مدت 23 سال زحمات و سختی‌های فراوانی برای عزت مسلمانان کشیدند که باید نسبت به شناخت پیامبر گرامی اسلام(ص) اقدام کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر، دفاع از شخصیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را رسالت و وظیفه همه مسلمانان دانست و گفت: باید تمام منش و اخلاق حضرت محمد مصطفی(ص) در زندگی مسلمانان متبلور باشد که تحقق این مهم با ارتباط مستمر با پیامبر گرامی اسلام(ص) فراهم می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر با تبریک هفته وحدت گفت: از یکشنبه هفته آینده 12 ربیع‌الاول  تا 17 ربیع‌الاول به عنوان هفته وحدت  توسط امام راحل نام‌گذاری شده که  تعیین هفته وحدت زمینه ایجاد تفرقه و توطئه بین مسلمانان از سوی دشمنان را از بین برده است.

هاشمی با بیان اینکه تعیین هفته وحدت توطئه‌های استکبار جهانی را کم اثر کرده است افزود: اکنون جهان اسلام در شرایط حساسی قرار دارد که لازم است هر بیشتر اتحاد جهان اسلام و مسلمانان تقویت شود.

وی جنگ هویت محور را از مشکلات جهان اسلام دانست و تاکید کرد: مشکلی که در جامعه اسلامی همیشه دشمنان علیه مسلمانان ایجاد می‌کردند و هنوز هم ادامه دارد جنگ هویت محور به عنوان یکی از جنگ‌های خطرناکی است که با اهداف ایجاد اختلافات و گسل‌های مذهبی، قومی و فرهنگی در جوامع اسلامی دشمنان ایجاد می‌کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری، ایجاد وحدت میان مسلمانان تاکیدات فراوانی دارند خاطرنشان کرد: آنچه سبب تخریب بین مذاهب و اندیشه‌های مختلف مسلمانان می‌شود تحریف اصول و محورهای مشترک وحدت بخش میان مسلمانان است که دشمنان بر این مهم برنامه‌ریزی فراوانی کرده‌اند.

امام جمعه موقت بوشهر محور وحدت مسلمانان اهم از شیعه و سنی را قرآن کریم ،  مشترک بودن قبله و پیامبرمسلمانان دانست و تصریح کرد: تقویت تعامل بین علما، دانشمندان و اندیشمندان جهان اسلام با توجه به وجود مشترکات فراوان در مباحث فقهی و دینی امری مهم و ضروری است چراکه این همفکری توطئه دشمنان را خنثی می‌کند.

هاشمی با تاکید بر تحمل مسلمانان نسبت به یکدیگر گفت: شیعه و سنی در جهان اسلام از افکار و اندیشه‌های مختلفی برخوردار هستند باید یکدیگر را تحمل کنند و از اهانت به یکدیگر پرهیز شود.

وی بصیرت‌افزایی را امری مهم دانست و تاکید کرد: شناخت دشمن و بصیرت و زبان‌شناسی باید در جوامع اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا 1398 همان آمریکای سال 1343 و 1358 است خاطرنشان کرد: بعضی‌ها تاریخ را تحریف می‌کنند که شروع اختلافات  ایران با آمریکا از تسخیر لانه‌جاسوسی است در حالی که اختلاف بین ملت ایران با دولت آمریکا به قبل از 28 مرداد 1332 بر می‌گردد.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه آمریکا با همان روحیه گرگ صفتی و وحشی‌گری فعالیت می‌کند افزود: آمریکای امروز به مراتب  ضعیف‌تراز گذشته شده ، رو به افول است و به سرعت به یک کشور معمولی تبدیل می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه آمریکا برای تجدید قوا و به سبب تبلیغات انتخاباتی اکنون دست به گدایی مذاکره می‌زند افزود: آمریکا التماس می‌کند که با ایران مذاکره کند و منع مذاکره با آمریکا برای این است که راه نفوذ بسته شود و اقتدار ایران همچنان پیدا و پنهان در جهان طنین‌انداز و اثرگذار باشد.

خطیب نماز جمعه بوشهر مقاومت ملت ایران را یک مقاومت عقلانی دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت ملت ایران یک مقاومت عقلاتی است که با پشتوانه منطق، عقل و تجربه انجام می‌شود و به عنوان راهبرد کلان نظام اسلامی ایران مطرح است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه با عامل مقاومت 40 سال ملت ایران مردانه در برابر توطئه‌های آمریکا ایستاد گفت: ایران با عامل مقاومت بارها آمریکا را به گوشه‌ رینگ برده‌ و بی اعتبار کرده است.

هاشمی با بیان اینکه  ایران، رژیم صهیونیستی به‌عنوان مولود نامشروع آمریکا در آستانه زوال و شکست قرار داده افزود: این بیانگر عزت انقلاب اسلامی و پیروزی جبهه مقاومت است.

وی  با بیان اینکه ایران از جهات گوناگون آمریکا را  مضمحل و ذلیل کرده است گفت: ناقوس افول آمریکا را در جهان جمهوری اسلامی ایران به صدا درآوده که این مهم نتیجه استقامت و ایستادگی  ملت ایران در برابر ظلم است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 25151
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم