آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۶:۳۴:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: دومین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر و میز خرمای کشور از ۲۱ تا ۲۴ آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خورشید گزدرازی ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی به عنوان دروازه تجارت و اقتصاد کشور مطرح بوده اظهار داشت: اکنون با وجود زیرساخت‌های لازم  ظرفیت بالای بوشهر در عرصه تجارت و صادرات حائز اهمیت است.

وی، تولید خرما را یکی از ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: سالانه افزون بر 150 هزار تن خرما از نخیلات استان بوشهر برداشت می‌شود که سهم مهمی در سبد غذایی مردم  و صادرات دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر از برگزاری دومین جشنواره ملی خرمای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: دومین جشنواره و  نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر و میز خرمای کشور از 21 تا 24 آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار می‌شود.

گزدرازی با تاکید بر نقش مهمی این جشنواره در معرفی توانمندی و تولید خرمای با کیفیت استان گفت: این جشنواره و نمایشگاه نقش تاثیرگذاری در  افزایش صادرات و حمایت از تولیدکنندگان خرما دارد که سال قبل نخستین جشنواره با کیفیت بالا برگزار شد.

وی، با بیان اینکه بیش از 13 جلسه هماهنگی برای برگزاری دومین جشنواره و  نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر برگزار شده است افزود: پیش بینی و جانمایی برای 65 غرفه در نمایشگاه یاد شده انجام شده است.

انتهای پیام/190

کد خبر 25181
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم