آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۷:۲۹:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶
طرح نخلستان استان بوشهر در اراضی 2400 هکتاری به بهره برداری می‌رسد

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح نخلستان در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی در اراضی نخیلات گفت: تا دهه فجر امسال طرح نخلستان در اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری دشتستان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند شامگاه شنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در عرصه اقتصاد و تجارت نقش مهمی دارد اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه اقتصاد، تجارت، کشاورزی، شیلات و صنعت از ظرفیت بالایی برخوردار است که برای توسعه صادرات و رونق، مشکلات اقتصادی استان به‌زودی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کل گمرکات کشور بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه خرمای استان از مرغوبیت بالایی برخوردار است افزود: باید ظرفیت تولید خرمای استان بوشهر و کیفیت آن به کل کشور و دیگر کشورها برای توسعه  صادرات معرفی شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح نخلستان در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی در اراضی نخیلات گفت: تا دهه فجر  امسال طرح نخلستان در اراضی 2 هزار و 400 هکتاری دشتستان به بهره برداری می‌رسد.

گراوند با تاکید بر تسریع روند اجرای طرح سد دالکی و نقش آن در تامین آب آشامیدنی و کشاورزی بیان کرد:ساخت و اجرای خط انتقال و سد دالکی که روند مناسبی دارد امید است روند اجرایی آن تسریع یابد تا بر اساس برنامه زمان‌بندی آبگیری و افتتاح شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز با تاکید بر نقش مهم صنایع فرآوری در توسعه صادرات محصولات خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری خرما و صنایع وابسته به  توسعه صادرات و حضور در بازارهای دیگر کشورها کمک می‌کند.

ابوالقاسم محمد زاده از برگزاری جشنواره نمایشگاه و میز ملی خرما در استان خبر داد  و بیان کرد: این جشنواره از 21 تا 24 آبان ماه در استان بوشهر با 65 غرفه در محل شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دومین نمایشگاه خرما در فضایی به مساحت سه هزار و 600 مترمربع برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: این جشنواره و نمایشگاه با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان‌های خرماخیز بوشهر، خوزستان، هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان بلوچستان در محل شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان بوشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/190/ ع

کد خبر 25183
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم