آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۹:۰۷:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
42 میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی در استان بوشهر ابلاغ شد

مدیرنظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعتبارات ابلاغی از محل تنش‌آبی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر را ۴۲ میلیارد تومان دانست.

علیرضا طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، به وضعیت پایدار آب آشامیدنی استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: دغدغه‌های تامین آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر با اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی به حداقل رسیده است.

وی، توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها و حفر و تجهیز چاه‌های آب را در استان بوشهر مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرای طرح‌هایی نظیر ایجاد آب‌شیرین‌کن، اجرای خطوط انتقال، ساخت مخازن، نوسازی و بازسازی خطوط انتقال و شبکه آبرسانی و حفر و تجهیز چاه‌های آب در شهرهای مختلف استان مشکلات کم‌آبی کاهش یافته است.

مدیرنظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با تاکید بر حمایت‌های اعتباری و مالی برای تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی افزود: طرح‌های آبرسانی یاد شده با تامین اعتبارات لازم بر اساس برنامه‌زمان‌بندی وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

طباطبایی اعتبارات ابلاغی از محل تنش‌آبی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر را 42 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این اعتبار متناسب با تخصیصی که داده می‌شود به طرح‌های آبرسانی تزریق می‌شود.

وی، با بیان اینکه در شهرهای مختلف کشور اجرای طرح‌های آبرسانی با سرعت هرچه تمام‌تر ادامه دارد افزود: خطوط انتقال، ساخت مخازن، نوسازی و بازسازی تاسیسات و ترمیم شبکه آبرسانی، حفر و تجهیز چاه‌های آب و توسعه تصفیه‌خانه‌ها در شهرهای مختلف کشور در حال اجراء است.

مدیردفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، پهنه‌بندی‌های فشاری در شبکه‌های توزیع را از دیگر پروژه‌ها دانست و گفت: براساس محیط‌های شهری مختلف کشور پهنه‌بندی‌های فشاری و بازسازی شبکه‌های توزیع در دستور کار قرار دارد.

طباطبایی با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های حل مشکلات کم آبی برای کل کشور  خاطر نشان کرد: جلسات مقابله با تنش کم‌آبی در تمامی شهرهای ایران تشکیل می‌شود که در این میان برنامه‌ها و طرح‌های مورد نیاز شهرها براساس برنامه‌زمان‌بندی در قالب سرفصل‌های اعتباری مشخص برای هر استانی تدوین و اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر گذر از بحران کم‌آبی افزود: برای گذر از مشکلات کم‌آبی در شهرهای مختلف برنامه‌ها و طرح‌هایی تدوین شده که در قالب آن پروژه‌ها اجرایی شده است.

مدیردفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیریت ملاحظات مصرف و توزیع را یکی از طرح‌های مقابله با تنش کم آبی دانست و تاکید کرد: در کنار مدیریت مصرف و توزیع، تعمیر و بازسای خطوط و شبکه آبرسانی مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25189
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم