آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۲۲:۳۷:۵۲
امروز : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/20 - ۰۰:۲۷:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ‌بوشهر با بیان اینکه به ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب طرح‌های شیرین‌سازی آب در شهرهای استان در حال اجراست گفت: پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به همکاری استان‌های معین در اجرای طرح‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر اظهار داشت: 5 شرکت آب و فاضلاب استان‌های مختلف کشور در اجرای طرح‌های آبرسانی با شرکت آبفای استان بوشهر همکاری و 50 میلیارد تومان هزینه کردند.

وی، با اشاره به فعالیت استان‌های معین در اجرای طرح‌های آبرسانی در دشتستان، بوشهر و جم گفت: همکاری این استان‌ها نقش مهمی در نوسازی شبکه آبرسانی این شهرها داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از  افزایش ظرفیت آب‌شیرین‌کن بوشهر خبر داد و بیان کرد: ظرفیت آب شیرین‌کن بوشهر در شبانه‌روز 10 هزار متر مکعب است که با طرح توسعه‌ای ظرفیت تولید آب آن به 18 هزار و 500 مترمکعب افزایش یافت.

حمزه‌پور با اشاره به حفر و تجهیز چاه‌های آب آشامیدنی در استان بوشهرخاطر نشان کرد: امسال 30 حلقه چاه آب در شهرهای مختلف استان بوشهر حفر، تجهیز و راه‌اندازی شد که نقش مهمی در مقابله با بحران کم‌آبی در استان داشته است.

وی، با بیان اینکه هیچ تنش آبی در تابستان در شهرهای استان بوشهر گزارش نشد افزود: با اجرای طرح‌های آبرسانی یاد شده تابستان امسال هیچ تنش آبی در شهرهای استان بوشهر ایجاد نشد و تابستان بی نظیری در  این عرصه پشت سرگذاشته شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از حذف جیره‌بندی آب در محلات جنوبی شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای نخستین بار جیره‌بندی و نوبت‌بندی آب در محلات جنوبی شهر بوشهر با اجرای طرح‌های آبرسانی برداشته شد و به صورت شبانه‌روزی آبرسانی می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه در آینده نزدیک کل شهر بوشهر از جیره‌بندی توزیع آب خارج می‌شود تصریح کرد: اکنون بیشتر نقاط شهر بوشهر از جمله تنگک‌ها و چهار قدیم محل جنوبی از وضعیت پایداری در تامین آب آشامیدنی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه اکنون خط انتقال آب برای بافت قدیم بوشهر طراحی شده است افزود: قطر این خط انتقال 500 و 700 میلیمتر است که در حال انتخاب پیمانکار و اجرای مناقصه هستیم تا آبرسانی به این منطقه شبانه‌روزی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای آب شیرین‌کن با ظرفیت 35 هزار متر مکعب در شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه با سرعتی خوبی از سوی سرمایه‌گذار در دست اقدام است که بر اساس برنامه‌زمان بندی وارد مدار تولید آب و شبکه آبرسانی شهر بوشهر می‌شود.

وی،با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن به ظرفیت 60 هزار متر مکعب در شهرهای استان گفت:پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر  بر اساس برنامه‌ریزی باید 18 ماه تکمیل شود که  پیش بینی می‌شود نخستین مرحله و فاز آن سال آینده وارد مدار تولید شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه پروژه شبکه فاضلاب با سرعت در حال اجراء است افزود: شبکه فاضلاب در بافت قدیم و چهار محل شمالی به طول 40 کیلومتر در حال اجراء و رو به اتمام است.

وی با اشاره به اینکه پروژه فاضلاب بافت قدیم بوشهر تا پایان امسال وارد مدار فعالیت می‌شود گفت: در اجرای طرح فاضلاب بافت قدیم بوشهر  80 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های مخزن ذخیره‌ای آب در 8 شهر استان بوشهر تصریح کرد: 8 شهر استان بوشهر که تاکنون هیچ مخزن ذخیره آب نداشتند از محل اعتبارات تنش کم آبی اعتبارات لازم مصوب شده که به‌زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25191
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم