آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۲۲:۳۷:۵۲
امروز : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/20 - ۰۰:۲۴:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
امدادگران هلال احمر در 15 پایگاه امدادی جاده‌ای، سواحل و کوهستان فعالیت می‌کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به فعالیت پایگاه امدادی هلال احمرگفت: از ۱۵ پایگاه امدادی هلال احمر استان بوشهر، ۹ پایگاه در جاده‌های مواصلاتی، ۵ پایگاه امدادی در سواحل و یک پایگاه امدادی کوهستانی مستقر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلاحاجیانی صبح امروز در آیین افتتاح دوره توان‌افزایی جمعیت هلال احمر استان بوشهر در حوادث جاده‌ایی با بیان اینکه پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر در تمام محورهای مواصلاتی شبانه‌روز فعالیت می‌کنند اظهار داشت: برای رسیدگی به آسیب دیدگان جاده‌ای پایگاه‌های امداد جاده‌ای هلال احمر استان بوشهر با امکانات و تجهیزات امدادی و درمانی در محورهای مواصلاتی استان بوشهر شبانه‌روز آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به فعالیت 15 پایگاه امدادی هلال احمر در استان بوشهر خاطر نشان کرد: از 15 پایگاه امدادی هلال احمر استان بوشهر، 9 پایگاه در جاده‌های مواصلاتی، 5 پایگاه امدادی در سواحل و یک پایگاه امدادی کوهستانی مستقر است.

حاجیانی با اشاره به پایگاه‌های جاده‌ای افزود: هلال احمر استان بوشهر  9 پایگاه امدادی در جاده‌های مواصلاتی  ایجاد کرده که در شبانه‌روز با امکانات لازم امدادرسانی و پزشکی خدمات رسانی می‌کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهربه دوره آموزشی مهارتی و توان افزایی امدادگران هلال احمر در حوادث پرداخت و بیان کرد: این دوره  تا 22 آبان ماه به مدت چهار روز در چاهکوتاه برای توان افزایی 200 نفر از نجاتگران و امدادگران پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری استان برگزار می‌شود.

وی،هدف از برگزاری این دوره را ارتقاء سطح و توان عملیاتی نیروهای امدادی هلال احمر در حوادث و سوانح برای امدادرسانی سریع و به موقع به حادثه دیدگان دانست و بیان کرد: پیش آمادگی در مدیریت بحران و کیفیت خدمات رسانی عملیات امداد و نجات در زمان سوانح جاده‌ای و سایر حوادث از محورهای آموزشی این کارگاه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، آشنایی با تجهیزات سبک و نیمه سنگین هیدرولیک،خودرو نجات، ‌تثبیت ‌پزشکی، ارزیابی و انتقال مصدوم  و آشنایی با بالگرد را از مباحث این دوره دانست و گفت: ارزیابی صحنه تصادف، دسترسی، رها‌سازی و تثبیت فیزیکی مصدوم و تثبیت صحنه حادثه از دیگر محورهای آموزشی این دوره است.

انتهای پیام/190/ ت

کد خبر 25194
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم