آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۱:۲۵:۴۴
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۰۲:۳۵:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
بتن‌ریزی دومین راکتور هسته‌ای ایران ‌آغاز شد

مراسم بتن‌ریزی دومین راکتور هسته‌ای نیروگاه اتمی بوشهر با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، نمایندگان مجلس و مدیران شرکت‌های روسی در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مراسم بتن‌ریزی واحد 2 نیروگاه اتمی بوشهر ظهر امروز با حضور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، نمایندگان مجلس و مدیران شرکت‌های روسی در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر در این آیین با بیان اینکه قرارداد واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی در سال 1393 منعقد شد اظهار داشت: این قرارداد بین شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و شرکت روسی اتم استروی اکسپورت  در سال 1393 منعقد شد.

محمود جعفری، موضوع قرارداد یاد شده را طراحی، احداث و راه‌اندازی 2 واحد نیروگاه هسته‌ای دانست و گفت: ظرفیت هر کدام از این واحدهای هسته‌ای تولید 1057 مگاوات الکترونیک برق است.

وی، با اشاره به اینکه ساخت واحد 2 نیروگاه اتمی بوشهر در 20 شهریور سال 1395 با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این قرارداد در 8 دی سال 1395 و عملیات گودبرداری واحد دوم نیروگاه اتمی در 9 آبان سال 1396  با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت روس اتم  روسیه آغاز شد.

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر مرحله بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر را یکی از مراحل مهم و کلیدی این طرح ملی دانست و تصریح کرد: با اجرای عملیات بتن‌ریزی گام‌های بزرگی در توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای در کشور برداشته می‌شود.

جعفری افزود: بر اساس برنامه بلند مدت کشور، نیروگاه اتمی بوشهر برای ساخت و بهره‌برداری از سه واحد راکتور اتمی در نظر گرفته شده است که هم اکنون واحد نخست آن با 1000 مگاوات الکتریک در مدار تولید برق است.

وی بیان کرد: پس از بهره‌برداری از واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیت برق هسته‌ای کشور به 3 هزار و114 مگاوات الکتریک افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/190

کد خبر 25197
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم