آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۹:۰۵:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
معاون انرژی اتمی روسیه: برای اجرای‌ ‌راکتور دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر هیچ مشکلی نداریم

معاون انرژی اتمی روسیه گفت: برای اجرای‌ ‌راکتور دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر هیچ مشکلی نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، الکساندر لوکاشین ظهر امروز در آیین بتن‌رزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه همکاری بین دو کشور ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای به سال‌های قبل برمی‌گردد اظهار داشت: در پی این تعامل و همکاری نخستین نیروگاه اتمی ایران در بوشهر با همکاری کارشناسان کشور روسیه و ایران ساخته و بهره‌برداری رسید که خاطرات خوب همکاری دو کشور برای راه‌اندازی این نیروگاه در اذهان زنده است.

وی با اشاره به مزیت‌های نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: از زمان بهره‌برداری از نخستین واحد نیروگاه اتمی در بوشهر تاکنون 40 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید شده است.

معاون انرژی اتمی روسیه با بیان اینکه علاوه بر تولید برق 40 میلیون متر مکعب اکسیژن حفظ شده است، گفت:‌ جلوگیری از آلاینده‌های زیست محیطی یکی از مزیت‌های مهم نیروگاه اتمی بوشهر است که در این خصوص در نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون 40 میلیون متر مکعب اکسیژن حفظ شده است.

لاکشین با بیان اینکه قرارداد ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی منعقد شده است، افزود: برای اجرای این واحدها با هیچ مشکلی مواجه نیستیم و امیدواریم بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی افزود: واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر برای شکوفایی ملت ایران کمک می‌کند و صلح برای همه جهان مهیاست.

انتهای پیام/ش

کد خبر 25201
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم