آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۱۹:۱۶:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
کمالوندی: ‌نیروگاه‌های دوم و سوم هسته‌ای بوشهر ‌3150 مگاوات برق‌ تولید می‌کند

سخنگوی انرژی اتمی ایران گفت: با بهره‌برداری از نیروگاه‌های دوم و سوم هسته‌ای بوشهر در مجموع ۳۱۵۰ مگاوات برق اتمی تولید می‌شود که بر اساس برنامه زمان‌بندی شده باید ۸ تا ۱۲ درصد انرژی کشور انرژی هسته‌ای تأمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، بهروز کمالوندی عصر امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم آغاز عملیات بتن‌ریزی راکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای رآکتور دوم ایجاد شده است، اظهار داشت: اجرای زیرساخت‌های لازم به معنای این است که یک‌سوم عملیات ساخت یک نیروگاه جدید انجام شده است.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران از اجرای 17 هزار شمع بتنی به عمق 18 متر در ساختگاه رآکور دوم نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: استحکامات لازم برای اجرای طرح بتن‌ریزی رآکتور دوم انجام شده است.

کمالوندی از همکاری شرکت‌های ایرانی و متخصصین داخلی در اجرای این زیرساخت‌ها خبر داد و بیان کرد: شرکت‌های داخلی از توانمندی لازم برای اجرای پروژه‌های نیروگاه اتمی برخوردار هستند و در اجرای زیرساخت‌های دوم نیروگاه اتمی بوشهر 220 میلیون یورو پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر بر‌اساس برنامه زمان‌بندی در سال 1404 به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: واحد سوم نیروگاه اتمی بوشهر دو سال بعد در واحد در سال 1406 وارد مدار تولید خواهد شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اشتغال ایجاد شده برای اجرای واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر گفت: اکنون بیش از 4000 نفر در اجرای این طرح مشارکت دارند که با بهره‌برداری از آن 10 تا 12 هزار شغل ایجاد می‌شود.

کمالوندی در پایان بیان کرد: با بهره‌برداری از نیروگاه‌های دوم و سوم هسته‌ای بوشهر در مجموع 3150 مگاوات برق اتمی تولید می‌شود که بر اساس برنامه زمان‌بندی شده باید 8 تا 12 درصد انرژی کشور انرژی هسته‌ای تأمین می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 25204
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم