آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۲۱:۲۲:۴۲
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۰۸:۰۰:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
امام جمعه بوشهر: به بدعهدهای آمریکا با بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر پاسخ داده شد‌

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر پاسخ قاطعی به بد عهدی‌های آمریکا در برجام بود اظهار داشت: اجرای بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی ایران، حرکت انقلابی به بد عهدی آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر امروز در مراسم آغاز بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی ایران در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با تاکید بر نقش مهم انرژی صنعتی در توسعه و پیشرفت همه جانبه اظهار داشت: انرژی هسته ای می‌تواند با نگاه صلح آمیز به بشریت در عرصه‌های مختلف کمک و زمینه توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم کند.

نماینده ولی فیقه در استان بوشهر دانش و فناوری هسته‌ای در جهان معاصر را یکی از مهم‌ترین دانش‌های بشریت دانست و تاکید کرد: فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای یکی از علوم استراتژیک و راهبردی در جهان و دانشی است که سبب اقتدار و زمینه‌های رشد و پیشرفت می‌شود.

امام جمعه بوشهر از پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی در علوم هسته‌ای خبر داد و بیان کرد: با نگاه و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز ایران در حوزه دانش هسته‌ای در عرصه‌های مختلف پیشرفت قابل توجهی کرده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری راکتورهای اتمی را یکی از پایه‌های اساسی در دست یابی به انرژی هسته‌ای دانست و افزود: یکی از موضوعات دانش هسته‌ای تولید نیروگاه‌های برق اتمی است که پایه‌های اصلی آن استقرار راکتور‌ها و بهره‌برداری از آنهاست.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در عرصه تولید برق از نیروگاه هسته‌ای دارای جایگاه خاصی است افزود: امروز راکتور دوم هسته‌ای بوشهر در حالی آغاز می‌شود که آمریکا  در برجام بد عهدی‌های گوناگونی کرده و آغاز راکتور دوم نیروگاه اتمی ایران در بوشهرپاسخ قاطعی به بد عهدی‌های آمریکا و دیگر کشورها در برجام است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اجرای بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی ایران را حرکت انقلابی دانست و افزود: آغاز عملیات بتن ریزی راکتور دوم اتمی ایران بهترین جواب برای آمریکا و کشورهای اروپایی که متعهد به عهده خود نبودند و این یک حرکت انقلابی‌ است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خیلی از کشور‌های اروپایی به سبب نداشتن استقلال در تصمیم‌گیری، به تعهدات خود در برجام عمل نکردند تصریح کرد: ایران اسلامی در برجام به تمام تعهدات خود عمل کرد و این در حالی است که آمریکا با نقض همه معاهدات بین‌المللی بدعهدی کرد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25205
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم