آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۲۲:۳۷:۵۲
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/19 - ۲۲:۵۳:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
آغاز بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر به روایت تصویر

بتن ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر، گام بلند ایران برای خودکفایی در تولید برق با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت اتم استروی اکسپورت روسیه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در آیین آغاز بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه اتمی ایران در بوشهر با بیان اینکه در مجموع سه نیروگاه اتمی در بوشهر وارد مدار می‌شود تظهار داشت: در افقی تا  سال 1406  ایران دارای سه هزار مگاوات برق هسته‌ای از طریق نیروگاه‌های اتمی است .

علی ‌اکبر صالحی با اشاره به مزیت این نیروگاه‌های اتمی بیان کرد: با وارد مدار شدن نیروگاه‌های اتمی در بوشهر ضمن تولید برق به میزان بیش از 3 هزار و 150 مگاوات مانع انتشار بیش از 21 میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروگاه بوشهر سالانه 660 میلیون دلار صرفه جویی برای کشور دارد افزود: هر نیروگاه 5 میلیارد دلار هزینه می‌برد و در ظرف شش سال می‌تواند هزینه اولیه را برگرداند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه نیروگاه بوشهر از امنیت و ایمنی کامل برخوردار است گفت: در نیروگاه  نخست بوشهر در فاصله شش  سال توانستیم به جایی برسیم که بهره‌برداری از نیروگاه را کاملا بومی کنیم.

امضای تمبر یادبود آئین آغاز بتن ریزی دومین راکتور هسته ای ایران در بوشهر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 25206
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم