آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۷:۰۶
امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/30 - ۲۰:۵۳:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
امضای تفاهم نامه جهاد دانشگاهی واحد بوشهر با قرارگاه پدافند غیرعامل

ایسنا/بوشهر تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر با هدف برنامه ریزی برای اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه اداره کل پدافند غیرعامل به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری محار، پیش از ظهر امروز -یکشنبه ۱۹ آبان ماه- در نشستی با حضور مجید خورشیدی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار بوشهر؛ حمزه اعتماد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر؛ و علی احمدی زاده، رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی استان بوشهر منعقد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر در این نشست با اشاره به پیشینه و عملکرد این نهاد گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی دولت توانسته همواره در کنار بخش دولتی در توسعه کشور نقش داشته باشد.

علی احمدی زاده با بیان اینکه با توجه به حضور و استقرار صنایع در استان، اهمیت پدافند بیشتر احساس می شود، اظهار کرد: با توجه به ارتباط خوب با دانشگاه دفاع ملی آمادگی همکاری در حوزه پدافند را داریم تا بتوانیم خدمتی به استان داشته باشیم.

ارائه خدمات علمی- تخصصی در خصوص آموزش‌های ویژه پدافند غیرعامل، همکاری های فرهنگی، استفاده از ظرفیت های خبرگزاری ایسنا و مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی برای طرح های نظرسنجی (ایسپا)، مشارکت در اجرای پروژه های پدافندی (مطالعاتی و تحقیقاتی و فناورانه)، استفاده از ظرفیت های انتشاراتی جهاددانشگاهی، تهیه برنامه جامع آموزش همگانی، اطلاع رسانی در حوزه پدافند غیرعامل، تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل و... از محورهای این تفاهم نامه است.

از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه می‌توان به شناسایی نقاط آسیب پذیر استان در مقابل تهدیدات به منظور طبقه بندی و اولویت بندی آنها، انجام طرح های پدافندی غیرعامل پروژه های استانی، برنامه ریزی برای اجرای پروژه های پدافندی و کمک به آموزش و فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل در استان اشاره کرد.

انتهای پیام

کد خبر 25207
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا