آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۷:۳۱:۳۱
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۸:۰۱:۰۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
همایش آئینه نوا بوشهر

به همت سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر همایش تجلیل از مداحان ، ذاکران اهل بیت ( ع ) و خانودا های ایشان با عنوان ( آئینه نوا ) در بندر بوشهر برگزار شد

به گزارش محار نیوز : 

همایش تجلیل از همسران و خانواده های مداحان بوشهری تحت عنوان (( آئینه نوا )) و با حضور پیشکسوتان نوحه سرای بوشهر ، شاعران آئینی ، بانوان مداح ، اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر ، شهردار و معاونین شهرداری و سرپرست سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر برگزار شد.

در این همایش پس از پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن مجید دکتر سید نور الدین امیری شهردار و دکتر ابوذر دهدار ریاست شورای اسلامی شهر بوشهر خوش آمد گوی مدعوین بودند و پخش دو کلیپ ویدوئی تهیه شده در واحد تولید محتوا و رسانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری در خصوص عزاداری آئینی ، اجرای زنده موسیقی توسط حسین کشتکار خواننده خوش صدای بوشهری ، تجلیل از بانوان مداح ، شاعران دینی ، همسران و خانواده مداحان از دیگر برنامه های این همایش بود.

در این همایش شهردار بندر بوشهر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم ( ص ) و امام جعفر صادق ( ع ) حضور در جمع مداحان و ذاکرین اهل بیت ( ع ) را یک افتخار عنوان کرد و از زحمات مداحان و خانواده های ایشان در ترویج فرهنگ عاشورایی و سیره اهل بیت ( ع ) قدردانی کرد.

ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز ضمن خوش آمد گویی به مداحان و ذاکران اهل بیت ( ع ) ویژه برنامه آئینه نوا را اقدامی تحسین بر انگیر بر شمرد و ابراز امیدواری کرد که این مراسم در سال های آتی نیز  ادامه یافته و از زحمات این عزیزان تجلیل بعمل آید.

در ادامه سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر که این مراسم به همت ایشان برگزار شده بود گفت : مداحان و ذاکران اهل بیت ( ع ) در دو ماهه محرم و صفر از طلایه داران ترویج سیره اهل بیت ( ع )هستند.

دکتر احمد بارگاهی که خود نیز از امداهان با سابقه استان میباشد در ادامه با اشاره با فعالیت های مداحان و ذاکران استان گفت : مداحان و ذاکران آئینی در شب های محرم و صفر و همچنین دیگر مناسبت های عزاداری تا پاسی از شب به اجرای برنامه پرداخته و شور و شعور حسنی را را در جامعه ترویج میدهند و این عمل قابل و شایسته ستایش است.

دکتر بارگاهی ضمن تشکر از همکاری کانون مداحان استان بوشهر در برگزاری این مراسم تصریح کرد : امیدوارم با برگزاری این مراسم توانسته باشیم گوشه ای از زحمات مداحان عزیز و خانواده ایشان را جبران کنیم.

 

کد خبر 25266