آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ۱۴:۳۶:۰۶
امروز : جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/04/03 - ۱۴:۴۷:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
پیش بینی دریایی

5 روز آینده وضعیت جوی خلیج فارس ناپایدار است

به گزارش محار نیوز : 

پیش بینی 24 ساعته وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر
از ساعت 11 1398/08/24 تا ساعت 11 فردا به وقت محلی

 

بررسی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که از امروز با نفوذ یک سامانه بارشی به جو استان ضمن افزایش پوشش ابر، انتظار می رود بتدریج بارش پراکنده و خفیف باران در برخی نقاط استان آغاز شود. پیش بینی می شود فعالیت این سامانه بارشی به تناوب طی روزهای شنبه تا چهارشنبه آینده در سطح استان ادامه یابد. بر این اساس طی این مدت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان و بر روی دریا پیش بینی می شود. طی عصر یکشنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه به سبب تقویت و تشدید بارندگی ها ، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در ترددهای شهری و جاده ای، همچنین نسبت به وقوع رعد و برق های شدید و وزش تند باد و در پی آن تلاطم شدید دریا هشدار داده می شود. روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا به طور محسوسی کاهش می یابد. بر این اساس:

 


پیش بینی 24 ساعته وضعیت جوی و دریایی استان:
آسمان : صاف تا قسمتی ابری بتدریج افزایش ابر و در برخی نقاط احتمال بارش پراکنده باران و رعد و برق، فردا بر روی دریا و برخی نقاط استان همراه با رگیار پراکنده باران ، گاهی وزش باد و رعد و برق.
جهت وزش باد: متغیر غالبا شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت 8 تا 30 گاهی تا 36 کیلومتر در ساعت، فردا غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 10 تا 34 و در هنگام ظهر و بعد از ظهر بر روی دریا و برخی سواحل مرکزی و جنوبی استان بیش از 40 کیلومتر در ساعت.
ارتفاع موج دریا: 30 تا 90 گاهی تا 120 سانتیمتر، فردا در هنگام وزش باد بیش از 120 سانتیمتر.
فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 04:47 بامداد، مد اول ساعت 11:03 ، جزر دوم دریا ساعت 15:38 و مد دوم دریا ساعت 21:45 خواهد بود.

کد خبر 25306