آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۲:۰۹:۱۱
امروز : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/31 - ۰۳:۱۰:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
نمایشگاه ملی صنایع دستی در استان بوشهر برگزار می‌شود

استان بوشهر یکی از خواستگاه‌های هنر و محصولات صنایع‌دستی است که در راستای معرفی این توانمندی‌ها نمایشگاه ملی صنایع دستی در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،گردشگری و  تولید محصولات صنایع دستی یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا حمایت از برنامه‌های گردشگری و تولید محصولات صنایع دستی مورد توجه مسئولان استان بوشهر قرار دارد.

استان بوشهر با داشتن سواحل طولانی همجواری با خلیج فارس، دشت، کوه و منابع طبیعی بکر ظرفیت مهمی در عرصه گردشگری را فراهم کرده است که هرساله شاهد سیل عظیم گردشگران از نقاط مختلف ایران و برخی از کشورها به استان بوشهر هستیم.

صنایع دستی استان بوشهر هم ظرفیت مهمی در جذب گردشگر را فراهم کرده است که تولیدات این بخش مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد.

استان بوشهر دارای صنایع دستی متنوعی است که اغلب این تولیدات با  محیط زیست مردم در عرصه  نخیلات، سواحل  و دام  مانند عبا، فرش، گلیم، گبه و  محصولات صدفی در ارتباط است.

مردم استان بوشهر همواره در کنار  مشاغلی در عرصه صید و صیادی و کشاورزی به ساخت مصنوعات مشغول شده که دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور است.

برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در دستور کار مسئولان قرار گرفته است

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در این استان اظهار داشت: استان بوشهر یکی از خواستگاه‌های هنر و محصولات صنایع‌دستی است که  در راستای معرفی این توانمندی‌ها نمایشگاه ملی صنایع دستی در استان بوشهر برگزار می‌شود.

مهرداد ستوده با  اشاره به اجرای پروژه بوشهر توریسم 2022 افزود: طرح گردشگری یاد شده در آستانه جام جهانی قطر در استان بوشهر اجرایی شده که در این راستا امکانات رفاهی و گردشگری استان بوشهر در روستاها و شهرها فراهم می‌شود.

وی، دهیاران را رکن اصلی در توسعه گردشگری در روستاها دانست و تاکید کرد: شهرداری‌های استان به ویژه شهرهای ساحلی  استان بوشهرباید  طرح‌های گردشگری در آستانه عید نوروز تدوین و عملیاتی کنند.

افزایش شناورهای گردشگری دریایی در استان بوشهر

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، ساحل سازی در اجرای پروژه‌های گردشگری را مهم دانست و تاکید کرد: افزایش شناورهای گردشگری دریایی استاندارد در دستور کار قرار دارد و تا ایام تعطیلات نوروز این شناورها افزایش می‌یابد.

ستوده با اشاره به جایگاه استان بوشهر در عرصه جذب گردشگر خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز سال 1398 بیش از 13 میلیون شب اقامت سفر در استان بوشهر ثبت شد و این به غیر از گردشگرانی است که از طریق خودچاری در شهرها و روستاهای استان بوشهر اسکان یافتند.

وی با تاکید بر  تسریع تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گردشگری افزود: پرداخت تسهیلات بانکی، معرفی جاذبه‌های گردشگری، ساخت اسکله‌های گردشگری و مجتمع‌های بین راهی مورد توجه ویژه قرار دارد.

انتهای پیام/190/ع

کد خبر 25322
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم