آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۷:۳۱:۳۱
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۷:۳۳:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
بوشهر|طرح اطلس بازی‌های بومی و محلی ایران رونمایی شد

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: بازی‌های بومی و محلی بیش از ۱۱۰۰ نوع بازی در قالب ۳۰۰ صفحه در طرح و کتاب اطلس بازی‌های بومی و محلی ایران تدوین و رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجمع انتخابات هیئت ورزش‌های روستایی و بازهای بومی و محلی استان بوشهر ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، مدیر کل ورزش و جوانان ، اعضای مجمع برگزار شد که سعید اسماعیلی  رئیس پیشین هیئت  ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان در سمت خود ابقا شد.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در این آیین استان بوشهر را یکی از هیئت‌های پیشرو در کشور معرفی کرد و اظهار داشت: استان بوشهر یکی از خاستگاه ورزش بومی و محلی جنوب کشور است که برنامه‌های انجام شده در سال گذشته در قالب برنامه بومی و محلی و نشاط اجتماعی در روستاهای این استان و هیئت را متمایز می‌کند.   

غلامرضا جعفری آموزش، بیمه ورزشی جامعه روستایی و ترغیب فعالیت ورزش برای بانوان روستایی و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی را یکی از تاکیدات فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی عنوان کرد و افزود در این زمینه  هیئت‌های استانی باید تلاش کنند.

وی  از تدوین و رونمایی کتاب اطلس بازی‌های بومی و محلی ایران خبر داد و بیان کرد: برای معرفی  بازی‌های بومی و محلی بیش از 1100 نوع بازی در قالب 300 صفحه تهیه که 340  بازی‌های بومی و محلی  در قالب یک‌هزار صفحه در کتاب اطلس بازی‌های بومی و محلی در سمینار بین المللی که در قزاقستان برگزار شد با حضور نماینده یونسکو برای معرفی به کشورهای جهان رونمایی شد.

63 خانه ورزش روستایی در استان بوشهر تجهیز شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه این هیئت یکی از هیئت‌های ورزشی فعال استان است  خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از 850 برنامه بازی‌های بومی محلی در قالب طرح نشاط اجتماعی در روستاها و شهرهای استان اجراشد.

احمد بهروزیان‌فرد یکی از از برنامه‌های ورزش و جوانان را توسعه فضاهای ورزش روستاها دانست و بیان کرد: در این زمینه 63 خانه ورزش روستایی تجهیز شد و 70 خانه  ورزش روستایی نیز در آینده با حضور وزیر ورزش و جوانان تجهیز و راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم  اکنون 35 سالن ورزشی در روستاهای استان وجود دارد تصریح کرد: 16 سالن در دولت تدبیر و امید در روستاهای استان به بهره‌برداری رسیده است.

بهروزیان‌فرد  تصریح کرد : در مجموع 220 اماکن ورزشی استان شامل سالن ورزشی ، زمین‌های چمن مینی فوتبال و خانه‌های ورزش در روستا‌های استان بوشهر احداث شده است.

انتهای پیام/190/ع

کد خبر 25346
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم