آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۷:۳۱:۳۱
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۷:۳۳:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مانور زلزله مدارس استان بوشهر آذر ماه برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری مانور زلزله‌ در مدارس گفت: مانور زلزله و ایمنی ۶ آذر در ۱۱۰ مدرسه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیمراد کرمی ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با  اشاره به آشنایی دانش آموزان باروش‌های امدادرسانی به حادثه دیدگان اظهار داشت: دانش آموزان نقش مهمی در یاری رسانی به حادثه دیدگان در زمان‌های بحرانی دارند که در این راستا آشنایی آنان با روش‌های امدادی ضروری است.

وی از برگزاری مانور زلزله در مدارس خبر داد و بیان کرد:در این راستا مانور سراسری زلزله در 20 مدرسه مرکز استان و 110 مدرسه سایر شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری مانور زلزله مدارس در آذر ماه خاطر نشان کرد:  مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس استان بوشهر با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور 6 آذر برگزار می‌شود.

کرمی خروج اضطراری از کلاس‌های درس و آشنایی با امدادرسانی را از اهداف این مانور دانست و خاطر نشان کرد: این مانور با همکاری امدادگران هلال احمر، آتش نشانی و فوریت‌های پزشکی برگزار می‌شود که در این راستا جلسات توجیهی و شیوه نامه آن تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دانش آموزان بهترین سفیران و نمایندگان خانواده‌ها به شمار می‌روند که اطلاعات و آگاهی‌های خود را به خانواده‌ها منتقل می‌کنند، بهترین راه بالا بردن سطح توانمندی جامعه در برابر زلزله از طریق دانش آموزان محقق می‌شود.

انتهای پیام/190/ ع

کد خبر 25348
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم