آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۰۴:۳۰
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۲:۱۰:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
علی درویشی

ایسنا/بوشهر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر در مجموع سهم ۸.۶۸ درصدی در تولید نفت کشور و ۷۳.۱۸ درصدی در تولید گاز کشور داشته و در کسب درآمد ۶.۹ میلیارد دلاری کشور از صادرات نفت و گاز سهیم است.

به گزارش خبرگزاری محار، علی درویشی در نشست شورای برنامه ریزی استان بوشهر با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه با ارائه گزارشی از وضعیت استان گفت: بوشهر در مجموع دارای مساحت ۲۲ هزار کیلومتر و براساس آخرین سرشماری جمعیت یک‌ میلیون و ۲۳۰ هزار نفری است. آخرین نرخ بیکاری احصا شده در بوشهر ۱۰.۴ است.

وی با اشاره به نقش کلیدی و غیرقابل انکار استان بوشهر در اقتصاد کشور افزود: استان بوشهر در مجموع سهم ۸.۶۸ درصدی در تولید نفت کشور و ۷۳.۱۸ گاز کشور نقش آفرینی می کند و در کسب درآمد ۶.۹ میلیارد دلاری کشور از صادرات نفت و گاز سهیم است.

این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه استان بوشهر در تمامی بخش ها پروژه های شاخصی داشته است، در هیچ دوره ای سابقه نداشته که ۷ پروژه سدسازی فعال همزمان با هم‌ مشغول به کار باشند و همچنین پروژه راه آهن که با تخصیص کامل اعتبار در حال کار است و در حوزه راه نیز دارای ۱۳۶ کیلومتر بزرگراه هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در رشد اقتصاد یادآور شد: در راستای تقویت حوزه بومگردی سعی کرده ایم به رونق این بخش که نتیجه آن توسعه گردشگری است کمک نماییم.

انتهای پیام

کد خبر 25534
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا