آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۳:۰۰:۱۰
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۳:۲۶:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
استاندار بوشهر: طرح‌های مهمی در تامین آب پایدار استان بوشهر عملیاتی شده است

استاندار بوشهر با بیان اینکه سرعت بخشی در اجرای پروژه‌ها سبب امیدآفرینی در جامعه شده گفت: در این راستا گام‌های اساسی در بخش تامین آب پایدار استان بوشهر برداشته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه  استان بوشهر یکی از سیاست‌های مدیریتی استان بوشهر را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست و اظهار داشت: بر این اساس پروژه‌های زیادی در حوزه‌های گوناگون تکمیل شد و بر رضایت‌مندی مردم  بسیار تاثیرگذار بود و نقش مهمی در توسعه استان داشته است.

وی برداشتن گام‌های اساسی در بخش تامین آب پایدار استان بوشهر را از دیگر موفقیت‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: در گذشته تنها 10 درصد آب مورد نیاز استان بوشهر از درون استان تامین می‌شد که اجرای آب‌شیرین‌کن‌ها  به ظرفیت 90 هزار مترمکعب در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار بوشهر یکی از تعهدات سفر نخست  دولت به استان بوشهر را تکمیل فاضلاب بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا با تخصیص 120 تا 130 میلیارد تومان بر اساس برنامه تا دهه فجر تمام تعهدات دولت در بخش فاضلاب شهر بوشهر منهای جنوب این شهر که جزو تعهدات این مصوبه نبوده به پایان می‌رسد.

گراوند استان بوشهر را از جمله فقیرترین استان‌ها در بخش تامین تجهیزات در بخش آب آشامیدنی دانست و تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید با تخصیص و هزینه 21 میلیارد تومان اعتبار توانستیم تجهیزات مدرن  برای این حوزه خریداری کنیم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر فاقد یک ژنراتور برق اضطراری بود گفت: با تدبیر استان ژنراتوری به ظرفیت 1.5 مگاوات برق  تامین شد.

استاندار بوشهر با اشاره به مشارکت دیگر استان‌ها در توسعه و نوسازی شبکه آبرسانی تصریح کرد: استان‌های معین 50 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و توسعه شبکه آبرسانی استان بوشهر هزینه کردند و این اقدام توانست آب 40 هزار نفر از جمعیت جنوب شهر بوشهر از حالت نوبت‌بندی خارج شود و تلاش می‌شود تا 2 ماه آینده آب محلات تنگک‌ها نیز از حالت نوبت‌بندی خارج شود.

گراوند با تاکید بر توجه ویژه به حل مشکلات استان بوشهر با وجود پایتخت انرژی ایران بیان کرد: هر چند عسلویه به‌عنوان پایتخت انرژی معرفی می‌شود اما بوشهر مرکز پایتخت انرژی کشور از ابتدایی‌ترین نیاز خود  آب آشامیدنی محروم بود و با تلاش دولت تدبیر و امید توانستیم بخشی از مشکل تامین آب این استان را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگراه بوشهر- دیر به سبب شمار تصادف‌ها به‌عنوان جاده مرگ لقب گرفته است گفت: در همین راستا برای تکمیل این جاده از محل سفر دوم هیئت دولت به استان بوشهر 80 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که از این میزان تاکنون 30 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

استاندار بوشهر افزود: با توجه به اینکه بخشی از این پروژه از سوی قرارگاه خاتم اجرا شده و 35 میلیارد تومان مطالبه دارد انتظار می‌رود این مبلغ از محل تهاتر تامین شود تا اعتباری که تخصیص یافته است صرف پرداخت مطالبه نشود  و بتوانیم این جاده را سامان دهیم.

گراوند از اجرای خط ریلی بوشهر خبر داد و با بیان اینکه سرعت بخشی در اجرای پروژه راه‌آهن سبب تزریق امید به استان می‌شود  خاطرنشان کرد: پروژه راه‌آهن بوشهر به شیراز از مطالبات مردم این استان است و سرعت بخشی در روند اجرای این پروژه سبب تزریق امید و نشاط در استان می‌شود.

وی جایگاه پروژه راه‌آهن بوشهر در رونق و تحول در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به اینکه مقرر است در سال نخست اجرای پروژه راه آهن شیراز- بوشهر چهار میلیون تن بار جابه‌جا شود و در صورت تکمیل 200 کیلومترباقی مانده تا عسلویه اتفاق بزرگی در حوزه توسعه کشور رخ می‌دهد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تامین اعتبارات این پروژه از محل ردیف‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به علاقه مردم استان بوشهر به اجرای پروژه راه‌آهن انتظار می‌رود دولت از سایر ردیف‌ها برای تسریع اجرای این پروژه کمک کند چرا که که شتاب این پروژه می‌تواند امید بیشتری در بین مردم استان ایجاد کند.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25538
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم