آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۲۱:۰۲:۱۹
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۰۲:۲۸:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
دولت‌مردان در تصمیم گیری‌های خود به کل استان بوشهر توجه کنند

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به توسعه نامتوازن در استان بوشهر گفت: انتظار می‌رود دولت مردان در تصمیم گیری‌های خود به کل استان بوشهر توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به وجود اتحاد و همدلی در بین مردم و مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: اتحاد و انسجام در استان بوشهر زبانزد عام و خاص در کشور است که این همدلی  این استان در ناآرامی‌های اخیر را از آرام‌ترین استان‌ها معرفی کرد که مسئولان با سعه صدر توانستند استان را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان در اغتشاشات اخیر در اهداف خود ناکام ماندند خاطر نشان کرد: با همکاری و همدلی و درایت مسئولان و نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و بسیج این استان در اعتراض‌ها خسارت چشم‌گیری ندید که نشان از اقتدار و همدلی مردم  استان است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با تاکید بر توجه به ظرفیت‌های استان گفت: نام استان بوشهر ذهن‌ها را به سمت جنوب استان یعنی عسلویه و پارس جنوبی معطوف می‌کند و این درحالی است که این استان ظرفیت‌های مهم کشاورزی، آبزی‌پروری و بخش‌های دیگری را دارد که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام خدری با بیان اینکه  توسعه استان بوشهرنامتوازن  است تاکید کرد: لازم است با پرداختن به سایر قابلیت‌ها وظرفیت‌های موجود روند توسعه در همه بخش‌ها ایجاد شود و از دولت‌مردان انتظار می‌رود در تصمیم گیری‌های خود به کل استان توجه کنند.

وی پروژه راه‌آهن بوشهر به شیراز را مورد اشاره قرار داد و گفت: براساس تحقیقات مرکز پژوهش مجلس، شهرستان بوشهر اولویت‌دارترین  منطقه برای منطقه آزاد تجاری در کشور بود و یکی از استان‌های مهم در بخش راه آهن است که انتظار می‌رود با پی‌گیری مدیریت ارشد استان در تخصیص اعتبارات این پروژه به سرانجامی برسد و آرزوی دیرینه مردم استان در این بخش به نتیجه برسد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس به اجرای  جاده گناوه – میشان در شمال استان پرداخت و بیان کرد: این محور جاده‌ای از جمله راه‌های ارتباطی مهم شمال استان بوشهر است که مسیر استان بوشهر به فارس را 100 کیلومتر کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر فعال شدن این پروژه  بیان کرد: این پروژه 18 ماه تعطیل بود و انتظار می‌رود با تامین اعتبار لازم هرچه زودتر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

حجت‌الاسلام خدری با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر گفت: براساس پی‌گیری‌های انجام شده نزدیک به سه هزار و 900 هکتار از زمین‌های ملی به این پروژه اختصاص یافته است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه  مجوزهای لازم برای فعالیت در منطقه ویژه شمال استان صادر شده است افزود: مجوزهای لازم از جمله زیست محیطی آن صادر شده  وانتظار می‌رود برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این منطقه اعتبار لازم تخصیص یابد.

انتهای پیام/190/ز

کد خبر 25540
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم