آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۲۱:۰۲:۱۹
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۰۲:۲۵:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
رئیس کمیته امداد کشور: نهضت احداث مسکن برای مددجویان ادامه می‌یابد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به نهضت ساخت مسکن ویژه محرومان و مددجویان گفت: نهضت احداث مسکن برای خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان،  در آیینی با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، مسئولان قرارگاه جهادی و محرومیت زدایی دانشگاه افسری امام حسین(ع) و سپاه امام صادق(ع)، عملیات اجرایی 72 واحد مسکونی ایتام استان بوشهر در شهر دلوار شهرستان تنگستان آغاز شد.

 رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در این آیین که شامگاه روز پنج شنبه انجام شد اظهار داشت: انتخاب شهر دلوار در شهرستان تنگستان برای آغاز عملیات اجرایی احداث 72 مسکن ویژه ایتام تحت پوشش استان بوشهر به این سبب است تا یاد و نام شهید مبارزه با استعمار شهید رئیسعلی دلواری گرامیداشته شود.

سید مرتضی بختیاری با تاکید بر بهره جستن از توان خیران در تامین مسکن مددجویان خاطر نشان کرد: نهضت احداث مسکن برای مددجویان با استفاده از توان خیران حقیقی و حقوقی را دنبال می‌کنیم که در این راستا تفاهم نامه‌های نیز منعقد می‌شود.

وی از ساخت 2800 واحد مسکونی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: ساخت دوهزار و 800 واحد مسکونی که با استفاده از توان خیران، استانداری بوشهر، سپاه پاسداران، دانشکده افسری دانشگاه امام حسین(ع) و مجموعه نفت آغاز شده نویدبخش رفع بخشی از نیاز مددجویان این نهاد در استان بوشهر به مسکن مقاوم است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: اولویت احداث مسکن مددجویی برای ایتام و زنان سرپرست خانواده است، اما به دنبال این هستیم که حتی برای خانواده‌های یک و دونفره هم ساخت و سازهایی انجام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به این که بخش عمده‌ای از  مراجعه  به دفاتر نمایندگان مجلس طی سنوات گذشته مددجویان تحت پوشش فاقد مسکن هستند طی 2 سال گذشته شاهد ساخت و سازهای مناسبی از طرف کمیته امداد برای مددجویان هستیم.

سید کمال الدین شهریاری با اعلام ارتباطات مناسب کمیته امداد با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آماده هر نوع کمک به کمیته امداد برای رفع مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد هستیم.

 وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث 72 واخد مسکونی ویژه ایتام در تنگستان عنوان کرد: این واحدهای مسکونی که توسط دانشکده افسری دانشگاه امام حسین (ع) احداث می‌شود نشان می‌دهد که سپاه پاسداران نه تنها در جنگ سخت و نرم بلکه در حوزه محرومیت زدایی و سازندگی نیز پیشتاز است.

انتهای پیام/190/ز

کد خبر 25542
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم