آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۱۵:۳۵
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۲:۲۰:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
جشن شکوفه ها در بوشهر

ایسنا/بوشهر مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر گفت: با توجه به نگاه عمومی و نه تخصصی به آموزش ابتدایی، ضعیف ترین و کم تجربه ترین نیروهای آموزشی به آموزش ابتدایی تحمیل می شود و نیروهای با تجربه از این حوزه به حوزه های دیگر انتقال داده می شود که این خیانت به دانش آموزان ابتدایی است.

علیمراد کرمی در گردهمایی مدیران مدارس منطقه آبپخش در سالن اجتماعات هنرستان فنی حرفه ای شهدای کربلای ۴ با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس انجام می شود و وظیفه پشتیبانی از مدیران و معلمان به عهده ستاد است، اظهار کرد: گروه های آموزشی به واسطه حضور در کلاس درس و همچنین تجربه و تخصص کسب شده در فضای آموزشی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی در مدارس را دارند.

وی توجه به گروه های آموزشی را الزامی دانست و تاکید کرد: گروه های آموزشی نقش متخصص آموزشی را دارند که باید با فعالیت های خود مشکلات آموزشی را درک و در رفع آن همت کنند تا مدارس با مشکلات کمتری روبرو شود.

به گزارش خبرگزاری محار، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: به واسطه چنین نقش مهمی در آموزش و پرورش، انتخاب سرگروه های آموزشی در هر یک از پایه ها و درس های تخصصی باید کارشناسی شده باشد و باید متخصص ترین و با تجربه ترین افراد برای گروه ها انتخاب شوند.

کرمی استفاده از تجربه استان های برتر در زمینه کنکور را مهم تلقی کرد و یادآور شد: برنامه ریزی در حوزه آموزش نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در نیروهای متخصص بومی نقش مهمی در ارتقای استان در زمینه کنکور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ارتقای میانگین نمرات در همه پایه ها به خصوص پایه نهم و دوازدهم و همه دروس به خصوص دروس پایه از کسب موفقیت در کنکور نیز مهم تر است و لازم است در راستای رشد استان در کسب نمرات بهتر از گذشته برنامه ریزی صورت پذیرد.

بی‌انگیزگی نیروهای آموزش و پرورش ربطی به موضوع مالی ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر عدم توجه به نیروی انسانی توانمند و متخصص را مورد نکوهش قرار داد و گفت: نیروهای توانمند در آموزش و پرورش به واسطه عدم توجه و احترام بی انگیزه شده اند و بی انگیزگی افراد ربطی به موضوع مالی ندارد.

علیمراد کرمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه افراد متخصص نمی شوند ولی می توانند انسان موفق و شهروند مطلوبی باشند باید در مدارس به حوزه پرورش بیشتر از آموزش توجه شود و همچنین شادی، نشاط و فعالیت های ورزشی نیز مورد توجه مدیران مدارس باشد.

وی با بیان اینکه آموزش ابتدایی پایه و شالوده آموزش های بعدی خواهد بود و این حوزه نسبت به حوزه های دیگر نیاز به توجه بیشتری دارد، یادآور شد: سرمایه گذاری در آموزش ابتدایی تضمین کننده آینده دانش آموزان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به آسیب های وارد شده به آموزش ابتدایی اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به نگاه عمومی و نه تخصصی به آموزش ابتدایی، ضعیف ترین و کم تجربه ترین نیروهای آموزشی به آموزش ابتدایی تحمیل می شود و نیروهای با تجربه از این حوزه به حوزه های دیگر انتقال داده می شود که این امر یک خیانت به دانش آموزان ابتدایی است.

انتهای پیام

کد خبر 25568
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا