آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۲۱:۰۲:۱۹
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۰۳:۰۹:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
بوشهر| نیروی دریایی ارتش در ساخت تجهیزات خودکفا شده است

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش گفت: این نیرو ضمن اجرای ماموریت‌های محوله در ساخت قطعات و تجهیزات در راستای مقابله با تحریم‌های دشمنان خودکفا شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناخدایکم جعفر تذکر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به نقش نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و با اشاره به عملیات مروارید اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در جنگ تحمیلی و صیانت و حفاظت از آبراه خلیج فارس نقش مهمی داشت و با هدف برقراری سیادت دریایی در خلیج فارس، محاصره دریایی و محروم کردن دشمن بعثی از دریا از 10 آبان تا 10 آذر 1359 عملیات‌های موفقیت آمیز با همکاری نهاجا اجراء شد.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش تمام معادلات و برنامه‌های نیروی دریایی بعث عراق را بر هم زد گفت: در عملیات مروارید در 7 آذر نیروی دریایی عراق برای همیشه ساقط و نابود شد.

وی، تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی، اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها و مین‌روبی را از دیگر برنامه‌های نیروی دریایی ارتش در 8 سال دفاع مقدس دانست و افزود: در این عملیات‌ها بیش  از 10 هزار فروند کشتی تجاری و نفتکش اسکورت شدند و نزدیک به 300 میلیون تن کالا به وسیله این شناورها به داخل کشور انتقال یافت.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به برنامه‌های این نیرو در استان بوشهر تصریح کرد: در این پایگاه علاوه بر ماموریت‌های ذاتی، برنامه‌های فرهنگی و معنوی در دستور کار دارد به‌گونه‌ای که پایگاه دریایی بوشهر به قطب فرهنگی تبدیل خواهد شد.

ناخدا تذکر با بیان اینکه کارهای فرهنگی و طرح‌های مختلف نخبگانی در حوزه‌های ورزشی و قرآنی  تقویت می‌شود  بیان کرد: در این راستا برگزاری یادواره شهدا و همایش و شب‌های خاطر رزمندگان و تجلیل از خانواده معظم شهدا مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های این پایگاه در عرصه دریایی افزود: اکنون ناوشکن البرز در حال ماموریت می‌باشد و اسکورت نفتکش‌ها را بر عهده دارد.

وی با اشاره به حماسه آفرینی دریادلان پایگاه دریایی بوشهر خاطر نشان کرد: پایگاه دریایی بوشهر در جنگ 8 ساله 266 شهید تقدیم نظام اسلامی ایران کرد که نشان از حضور فعال این نیرو در جبهه‌های مختلف در 8 سال دفاع مقدس بود.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر از برگزاری یادواره شهدای نیروی دریایی بوشهر خبر داد  و بیان کرد: یادواره 266 شهید پایگاه دریایی بوشهر به میزبانی این پایگاه با حضور مسئولان لشکری و کشوری و خانواده‌های شهدا در 12 آذرماه برگزار می‌شود.

ناخدا تذکر با اشاره به وجود زیردریایی‌های سنگین در این پایگاه از خودکفایی نیروی دریایی ارتش در تامین تجهیزات خبر داد و خاطر نشان کرد:  این نیرو ضمن اجرای ماموریت‌های محوله در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز در راستای مقابله با تحریم‌های دشمنان خودکفا شده است.

وی با بیان اینکه 24 ساعته گشت‌های دریایی  فعال است گفت: در این راستا تیم‌های اسکورت نیروی دریایی ارتش در کنار کشتی‌های نفتی هستند.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر ، برنامه آموزشی در این نیرو را مورد اشاره قرار داد و افزود: آموزش کل افسران در دورهای مقدماتی، عالی، غواصی،  چتربازی و خلبانی در پایگاه دریایی بوشهر صورت می‌گیرد.

تاخدا تذکر با تاکید بر رسیدگی به نقاط آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه کشور تصریح کرد:در این راستا کمک‌های  این نیرو به مناطق سیل‌زده و اعزام تجهیزات  مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام/190/ ع

کد خبر 25575
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم