آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۲۱:۰۲:۱۹
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۰۲:۱۷:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
بوشهر| نسخه الکترونیکی در مطب پزشکان استان‌ها اجرا می‌شود

مدیرکل سامانه‎ها و روش‎های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت کشور از استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی و مطب پزشکان خبر داد و گفت: اکنون در بیش از سه هزار مطب پزشکان، نسخه الکترونیکی در استان‌ها اجرا و این مهم در سایر مراکز درمانی عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، صدرالله عباسی صبح امروز در نشست مدیران کل بیمه سلامت منطقه 10 کشور در بوشهر با تاکید بر توسعه سامانه الکترونیک در تمام بدنه بیمه سلامت اظهار داشت: تلاش می‌شود سامانه الکترونیک در بدنه بیمه سلامت تسری یابد.

وی به تشریح اهداف و وضعیت اجرای پروژه‌های الکترونیکی و سامانه‌های مورد استفاده بیمه سلامت و چگونگی تحقق این اهداف و نحوه اجرای سامانه‌های الکترونیکی در استان‌ها پرداخت.

مدیرکل سامانه‎ها و روش‎های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت کشور از استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی و مطب پزشکان خبر داد و گفت: اکنون در بیش از سه هزار مطب پزشکان، نسخه الکترونیکی در کشور اجرا و این مهم  در سایر مطب‌ها و مراکز درمانی و تشخیصی عملیاتی می‌شود.

عباسی با تاکید بر توسعه سامانه پرونده الکترونیکی در تمامی شهرستان‌ها و مراکز درمانی خاطرنشان کرد: یکی از بارزترین پرونده بیمه سلامت سامانه الکترونیک است که هزینه را کنترل می‌کند.

وی از اجرای پروژه نسخه الکترونیک در کشور خبر داد و عنوان کرد: اکنون در بیش از 230 شهر  پروژه نسخه الکترونیکی در حال اجرا است و با عملیاتی شدن این پروژه در همه مراکز درمانی، هزینه‌ها و مراجعه بیماران  به مراکز درمانی و تشخیصی کاهش می‌یابد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر نیر با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیک عامل موثری در بهبود روش‌ها، مدیریت بهینه و کنترل منابع سازمان است از اجرایی شدن پرونده الکترونیکی خبر داد و بیان کرد: تشکیل پرونده‌های بیماران بستری در  بیمارستان‌ها الکترونیکی شده که نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات و کاهش هزینه‌های درمانی دارد.

 پرویز رمضانی کاهش 25 درصدی مراجعات درمانی در برخی بیمارستان‌ها را در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت 30 درصد کل هزینه‌های درمانی کاهش یافته است.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25588
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم