آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۳۰:۲۶
امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/08 - ۱۲:۳۲:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در 4 فرمانداری استان بوشهر آغاز شد

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۴ فرمانداری استان بوشهر خبر داد و گفت: ثبت نام از داوطلبان تا ۱۶ آذر ادامه دارد و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  خسرو دهقانی پیش‌ازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه ثبت نام ازداوطلبان انتخابات مجلس از ساعت 8  صبح امروز در 4 فرمانداری  استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس  تا 16 آذر از ساعت 8 صبح تا 18 بعدازظهر ادامه دارد.

وی از وجود 4 حوزه انتخابیه برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: داوطلبان حوزه  انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم در فرمانداری بوشهر، داوطلبان حوزه دشتستان در فرمانداری این شهرستان، حوزه  انتخابیه تنگستان و دشتی در فرمانداری دشتی و داوطلبان حوزه  انتخابیه شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در فرمانداری کنگان ثبت نام می‌شوند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با بیان اینکه علاوه برحوزه‌های انتخابیه یادشده داوطلبان این حوزه‌ها می‌توانند در وزارت کشور نام نویسی کنند خاطر نشان کرد: اگر داوطلبی خارج از کشور حضور دارد می‌تواند به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در این کشور‌ها مراجعه و ثبت نام کند.

 دهقانی با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: داوطلبان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی‌ارشد با سنی بین 30 تا 75 سال داشته باشند.

وی بیان کرد: هر دوره نمایندگی مجلس به عنوان یک مقطع تحصیلی محسوب می‌شود و جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشته‌اند می‌توانند از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر استفاده کنند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از آغاز فرایند تشکیل هیئت‌های اجرایی خبرداد و افزود: تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر آغاز شده  و هرفرمانداری و بخشداری دارای 11 نفر عضو هیئت اجرایی شامل فرماندار یا بخشدار، دادستان، رئیس ثبت احوال و 8 معتمد است که در مدت شش روز تشکیل می‌شود.

خسرو دهقانی با اشاره به آمادگی استان بوشهر برای برگزاری انتخابات 2 اسفند به صورت الکترونیکی تصریح کرد:برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی با نهایی شدن توافق وزارت کشور با شورای نگهبان، استان بوشهر آمادگی لازم دارد.

انتهای پیام/190/ز

کد خبر 25592
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم